Shit Happens – úvodka

V nové verzi Shit Happens budete řešit rodinné problémy

19. 1. 2024
Zdroj náhledu: Blackfire

Shit Happens je jednoduchá karetní párty hra, ve které se snažíte porovnat různé mrzuté a nehezké životní situace. Hru si užije 2–6 hráčů, kteří budou na jednu herní partii teoreticky potřebovat 20–60 minut. Reálně jde o jednu z těch párty her, které budete chtít hrát znovu a znovu. Pro české fanoušky ji lokalizovalo vydavatelství Blackfire. A to teď chystá novou samostatně hratelnou verzi, kterou můžete použít i jako rozšíření základní hry. 

Karetní hru Shit Happens vytvořil autor Andy Breckman, který se také postaral o její výraznou vizuální stránku s použitím stylizovaných ilustrací. Jde sice o jeho téměř jediný herní počin, dosáhl s ním však velkého úspěchu a hra byla přeložena do několika jazyků. 

Největším lákadlem hry Shit Happens je to, že si nebere servítky. A to s nikým a ničím. Na kartách tak najdete mrtvé a rozřezané prostitutky, nejrůznější běžné i obskurní erotické pomůcky nebo obsah lidských střev na roztodivných místech. Nejnovější verze Shit Happens: Rodičovské trable slibuje rating 13+, určena je tak i rodičům s (velmi) odrostlými dětmi. Namísto čuňačin a krve tak budete porovnávat „škodlivost pro mentální zdraví“ situací jako jsou žvýkačka ve vlasech, vytopená koupelna nebo rvačka rodičů při zápase školní ligy. Pokud se ve hře objeví i nějaké ty obsahy lidských střev, jsem si jistá, že půjde o střeva miminkovská, což jistě nikoho neurazí. 

Hry Shit Happens: Rodičovské trable se dočkáme již letos. Výroba však probíhá v Číně, a není tak možné odhadnout, kdy hra do našich končin dorazí.

Shit Happens Rodičovské trable – obal

Zdroj: Blackfire

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.