Resident Evil 4 – logiášek remake

Remake hry Resident Evil 4 odhaluje krátký pohled na hratelnost

14. 6. 2022
Zdroj náhledu: RE_Games/twitter

Ze všech zajímavých titulů avizovaných na letošní rok jsou fanoušci už nějakou dobu zvědaví na remake hry Resident Evil 4. Podle mnohých hráčů patří originální RE 4 mezi ty nejvýznamnější hry, jaké kdy byly vytvořeny. Vypadá to, že remake vystihuje podstatu toho, co z původní hry udělalo tak nezapomenutelný zážitek. Fanoušci série dostali možnost prohlédnout si krátkou ukázku toho, co mohou od remaku očekávat, a to jak po stránce estetické, tak z hlediska hratelnosti.

Na nedávné prezentaci společnosti Capcom bylo představeno mnoho obsahu pro Resident Evil, včetně ohlášení zlaté edice pro Village, jež hráčům nabídne plno nového obsahu pro hru. Pokud jde o remake RE4, byly prezentovány nové informace, ovšem v mnohem menším množství.

Během Capcom Showcase byla promítnuta krátká pětiminutovka o předělávce čtvrtého dílu, v níž režisér hry Yasuhiro Anpo a producent Yoshiaki Hirabayashi vysvětlují, jakým způsobem bude tento remake zachycovat podstatu Resident Evil 4 a zároveň přinášet modernější mechanismy ovládání. Na závěr prezentace Capcom ukázal také třicetisekundový gameplay sestřih, odehrávající se v pozdější fázi hry.

Zdroj: RE_Games/twitter

Anpo a Hirabayashi kromě hratelnosti také prozradili, že hlavní nepřátelé ve hře, Ganado, jsou zpět, ovšem byli také kompletně přepracováni. Kromě Las Plagas zamořeného Ganadem bylo v RE Enginu s láskou obnoveno mnoho ikonických míst z původní hry, například řada oblastí vesnice a hradu.

Pro některé fanoušky může být trailer příliš krátký, nicméně nesmíme zapomenout, že remake Resident Evil 4 bude vydán až příští rok. Proto je pravděpodobné, že Capcom ještě nemá dostatek herního obsahu, který by mohl ukázat. Vzhledem k tomu, že se datum vydání remake Resident Evil 4 stále blíží, bude během následujících měsíců před vydáním hry jistě odhaleno mnoho dalších detailů. Remake Resident Evil 4 vychází pro PC, PS5 a Xbox řady X/S 24. března 2023.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.