Remake hry Resident Evil 4 odhaluje krátký pohled na hratelnost

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: RE_Games/twitter
Ze všech zajímavých titulů avizovaných na letošní rok jsou fanoušci už nějakou dobu zvědaví na remake hry Resident Evil 4. Podle mnohých hráčů patří originální RE 4 mezi ty nejvýznamnější hry, jaké kdy byly vytvořeny. Vypadá to, že remake vystihuje podstatu toho, co z původní hry udělalo tak nezapomenutelný zážitek. Fanoušci série dostali možnost prohlédnout si krátkou ukázku toho, co mohou od remaku očekávat, a to jak po stránce estetické, tak z hlediska hratelnosti.
Na nedávné prezentaci společnosti Capcom bylo představeno mnoho obsahu pro Resident Evil, včetně ohlášení zlaté edice pro Village, jež hráčům nabídne plno nového obsahu pro hru. Pokud jde o remake RE4, byly prezentovány nové informace, ovšem v mnohem menším množství.
Během Capcom Showcase byla promítnuta krátká pětiminutovka o předělávce čtvrtého dílu, v níž režisér hry Yasuhiro Anpo a producent Yoshiaki Hirabayashi vysvětlují, jakým způsobem bude tento remake zachycovat podstatu Resident Evil 4 a zároveň přinášet modernější mechanismy ovládání. Na závěr prezentace Capcom ukázal také třicetisekundový gameplay sestřih, odehrávající se v pozdější fázi hry.

Zdroj: RE_Games/twitter

Anpo a Hirabayashi kromě hratelnosti také prozradili, že hlavní nepřátelé ve hře, Ganado, jsou zpět, ovšem byli také kompletně přepracováni. Kromě Las Plagas zamořeného Ganadem bylo v RE Enginu s láskou obnoveno mnoho ikonických míst z původní hry, například řada oblastí vesnice a hradu.
Pro některé fanoušky může být trailer příliš krátký, nicméně nesmíme zapomenout, že remake Resident Evil 4 bude vydán až příští rok. Proto je pravděpodobné, že Capcom ještě nemá dostatek herního obsahu, který by mohl ukázat. Vzhledem k tomu, že se datum vydání remake Resident Evil 4 stále blíží, bude během následujících měsíců před vydáním hry jistě odhaleno mnoho dalších detailů.
Remake Resident Evil 4 vychází pro PC, PS5 a Xbox řady X/S 24. března 2023.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn