GAP – krabička

REXhry vydají karetní GAP

31. 10. 2023
Zdroj náhledu: iello.fr

Malých chytrých karetních her není nikdy dost. Vždyť jsou to právě ony, na něž se snadno lákají noví spoluhráči, kteří si s vámi Zaklínače nebo Duchy ostrova opravdu nezahrají. A pokud je k tomu donutíte, pravděpodobně je u herního stolu uvidíte naposledy. Ale karetní hry jsou skvělá zábava na pár minut, u které procvičíte mozek, zapojíte své taktické schopnosti, a přitom mají dostatek náhody, aby si hru užili i začínající hráči.

Ve vydavatelství REXhry se mnou zřejmě souhlasí, protože nám po úžasné sérii Safari Bar a velice zábavných hrách Momidži, Pod hvězdami nebo Poklidná plavba přinesou novinku GAP. Tu původně vydalo studio funbot a vytvořili ji Rico Besteher a Frank Noack, kteří zatím pracovali jen na jednom z rozšíření k fotografickému Picture Perfect. Za vizuálním stylem stojí Ronny Libor. Hra je určena pro 2–6 hráčů od 7 let a na jednu herní partii budete potřebovat pouhých 10 minut.

Zdroj: iello.fr

GAP je čistě abstraktní hra. V malé krabičce najdete pouhých padesát karet pěti barev s čísly nula až devět. Během několika kol se snažíte jako první dosáhnout předem dohodnutého počtu bodů. V každém kole budete mít jen šest tahů, během kterých postupně zahrajete všechny karty ze svojí ruky. Uprostřed stolu je vyložených několik karet. Vždy, když kartu zahrajete, si musíte z nabídky vzít všechny karty se stejným číslem nebo, pokud takové nejsou, právě jednu kartu s číslem o jedna vyšším a jednu s číslem o jedna nižší. Pokud ani takové nejsou, vaše zahraná karta obohatí nabídku pro další hráče. Na konci kola sečtete, kolik máte karet od vaší nejsilnější barvy, odečtete od ní počet karet vaší nejslabší barvy a výsledné číslo se stane vaším skóre pro dané kolo.

Jak jsem psala v úvodu, malých chytrých karetních her není nikdy dost. A GAP vypadá, že mezi ně perfektně zapadne.

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.