Gwent – logo

Režisér hry Gwent pracuje na novém Zaklínači

25. 3. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Zaklínač 4 byl odhalen sedm let po vydání předchozího dílu a společnost CD Projekt Red se chystá zahájit novou zaklínačskou ságu. O vývoji hry nebo protagonistech prozatím neznáme žádné další podrobnosti, byť víme, že se hra bude soustředit na novou školu Lynx (Rys). Oznámena byla pouze změna enginu na Unreal Engine 5 a rovněž je znám nový režisér. Je to ředitel Gwentu Jason Slama, který pod svým vedením nepřipustí žádné nedovolené jednání. CD Projekt se před vydáním Cyberpunku 2077 uchýlil ke krizové kultuře, nicméně novému Zaklínači by se měla vyhnout, protože hru dokončí těsně před jejím vydáním.

Slama se při vytváření Gwentu vyvaroval krkolomných a jiných pochybných pracovních postupů, což jeho tým ocenil. Gwent je podle jeho slov důkazem, že lze vytvořit kvalitní karetní hru, aniž by bylo nutné mučit vlastní zaměstnance. Zejména ve světle kontroverzních „crunching“ technik, které se postupně začaly objevovat, je na pracovní podmínky, které se jim podařilo vytvořit, hrdý.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.