Rozšíření Endwalker pro Final Fantasy 14 bylo odloženo na prosinec

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com
Včerejší velká událost ve Final Fantasy 14 měla pro fanoušky nemilé překvapení – rozšíření Endwalker bylo odloženo o dva týdny, z 23. listopadu na 7. prosince 2021. Herní producent a ředitel Naoki Yoshida vysvětlil, že velký důraz na kvalitu hry a příběh vedl k tomu, že hra nedosahovala svých hodnot, za což sám převzal Yoshida odpovědnost. Odložil tak vydání hry, aby se mohly provést malé úpravy pro zajištění konečné kvality.
„Jak jsme se blížili ke konci vývoje a já jsem všechno hrál – od questů po bitevní obsah a podobně – prostě jsem nemohl potlačit svou touhu dále zlepšovat kvalitu rozšíření Endwalker, konkrétně proto, že toto rozšíření představuje velké vyvrcholení všech událostí ve hře Final Fantasy 14,“ uvedl Yoshida v příspěvku na blogu.
„Důsledkem toho bohužel bylo, že jsme se dostali do takové situace, kdy jsme kvůli době strávené na dalších vylepšeních zkrátili čas potřebný pro závěrečné kontroly kvality,“ pokračoval. To vedlo ke kompromisu ohledně stability hry: „Proto vás všechny pokorně žádám, abyste mi odpustili rozhodnutí, které jsem udělal,“ řekl Yoshida.

Všechny Yokshidovy důvody pro odložení vydání rozšíření Endwalker si můžete přečíst v příspěvku na blogu Final Fantasy 14.

Zdroje: pcgamer.com
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn