Secret Summer – přehlídka prádla

Secret Summer – rodinné domácí hrátky

30. 8. 2022
 

Loni jsem recenzoval poněkud kontroverzní projekt Picture Perfect od nezávislého studia SuperWriter. Studio před nedávnem uvedlo na trh svou druhou hru Secret Summer, jejíž téma je rovněž poněkud rozporuplné. Stejně jako u předchozí recenze vás upozorňuji, že jde o erotický román, v němž je povolen incest.

Secret Summer není pro každého

Erotické romány vám v poslední době dávají možnost pojmenovat vlastní postavu. V případě Secret Summer tomu není jinak. Problém nastává, jakmile jste vyzváni, abyste vybraným členům rodiny dali různá oslovení.

Pokud to neuděláte a zachováte původní záměr, zjistíte, že hlavními postavami, kterým se budete snažit dostat do postele, jsou vaše tři sestry a dvě matky, z nichž jedna je nevlastní. Pokud si chcete tento erotický román zahrát, nicméně nejste příznivci fantazií o sexuálním obtěžování nebo skutečného sexu s rodinnými příslušníky, doporučuji dát postavám jiné pseudonymy.

Děj vás nijak neohromí

Svým způsobem by se dalo říct, že Secret Summer má dva příběhy, jeden primární a jeden sekundární. „Primární“, ale současně sekundární je, že hlavní hrdina byl ve velmi mladém věku odebrán své rodině, konkrétně matce a sestrám. Jak se brzy dozvíte, stál za tím jeho otec, protože právě on má převzít rodinný podnik. Hlavní děj se odehrává po návratu domů. Pokud jste hráli předchozí hru Picture Perfect, bude vám hned jasné, o čem tento titul je. Pro ty, kteří titul neznají, zkrácená verze je, že jste hráli za otce tří dcer, se kterými jste si vybudovali intimnější vztah. Samozřejmě nešlo jen o pohlavní styk jako takový, postupně jste museli dívkám pomáhat, řešit jejich problémy a mnoho dalšího.

V Secret Summer je to velmi obdobné, vlastně úplně stejné. Jediný rozdíl je v tom, že tentokrát místo flirtování s dcerami budete nadbíhat svým dvěma matkám a příležitostně i sestrám. Zároveň jsou zde i morální aspekty, které jsou však maskovány. Cílem je dostat všechny dívky do postele a pomáhat jim s různými věcmi mezi tím, ať už jde o právničinu, tvorbu her, výuku či vysvětlování funkce mužského penisu.

Proč byla tato možnost zablokována?

Mám nejraději tituly, při kterých máte alespoň možnost do příběhu zasáhnout. Na trhu erotických videoher jsou projekty, jejichž možnosti jsou nulové. Zjednodušeně řečeno se ocitnete pouze v roli diváka, do jehož rukou se dostávají desítky textů. Přesto existují hry, jejichž průběh lze do jisté míry ovlivnit pomocí dialogových voleb, jako je tomu například v Secret Summer. Během dialogů jsem ale narazil na malou překážku. Při postupu hrou nastane situace, kdy si můžete vybrat, zda chcete jít do sprchy, nebo se dívat na pornofilm. Pokud zvolíte první variantu, zobrazí se zpráva, že pro tuto volbu nemáte dostatek bodů. Právě tady je problém, body. Secret Summer nic neříká o tom, že existují uzamčené možnosti, jejichž výběr závisí na tom, jak moc vás postava má nebo nemá ráda.

Z toho vyplývají dva další problémy. Většina rozhodnutí, která budete moci učinit, se týká konkrétní dívky. Například sprcha – když hrajete poprvé, nemůžete vědět, že tato možnost souvisí s jednou z matek. Přesněji řečeno, pokud s ní nemáte dobrý vztah, nebude se s vámi sprchovat a tato sekvence bude automaticky přeskočena. Stejně tak, když máte prohledat místnost, máte na výběr, zda půjdete vpravo, nebo vlevo, jenže pravá strana bude opět zakázaná, protože nemáte dobré vztahy s určitou sestrou. A samotná hra vám ani nenapoví, o jakou dívku by se mělo jednat. Počítejte tedy s tím, že při prvním průchodu budete ochuzeni o polovinu obsahu.

Totéž platí pro erotické scény. V jednu chvíli, když se chystáte na sex, se dívka zeptá, jestli máte kondom. Okamžitě se naskýtají následující možnosti: buď se ji pokusíte přesvědčit, že si dáte pozor, nebo si ho půjdete koupit. Chcete-li dívku přesvědčit, musíte s ní navázat vztah na úrovni vyšší než sedm. To je druhý problém. Secret Summer nemá indikátor nebo graf, na němž by se zobrazoval váš partnerský vztah k dívkám. Proto se budete často snažit provést jednotlivé odpovědi, ale z větší části budou zablokovány. Svým způsobem je to dobrý tah, jak přimět hráče do dalšího průchodu, jen to dělají špatným stylem. Pokud se rozhodnete titul projít znovu, nebudete mít žádný přehled o vztazích, budete tápat, zkoušet to znovu a tak dále.

Secret Summer vs. Picture Perfect

Když pominu hlavní náplň titulu, musím uznat, že se vývojáři opravdu snažili. Oproti předchozí hře udělali obrovský krok kupředu, alespoň po grafické stránce. Je vidět, že vývojáři věnovali dámám pozornost a odvedli dobrou práci. Čas od času se objeví hra, ve které modely dívek vypadají téměř realisticky. Ať už jde o linie na kůži, zobrazení husí kůže, pihy, detaily vlasů, očí nebo intimních partií. To vše Secret Summer obsahuje, tvůrci však zašli ještě o něco dál. Je to jen malý detail, ale překvapily mě periorální vrásky. Dobře si také pohráli s osvětlením, stíny a scénografií.

Picture Perfect nebyl graficky tak špatný, ovšem bylo vidět, že vývojáři neměli dostatek nadání nebo finančních prostředků. Kdybyste dali obrázky obou her vedle sebe pro srovnání, viděli byste, jakého pokroku dosáhly. Nemluvě o tom, že trojice dam z Picture Perfect se v tomto díle vrací a vypadají mnohonásobně lépe. I když jsem zmínil, že se Miracle, Sasha a Paris opět vracejí, neznamená to, že musíte znát předchozí titul. Tyto tři dívky zde vystupují pouze jako podpora vaší rodiny, přičemž schvalují jejich sexuální šílenství s vámi, protože samy zažily totéž se svým otcem. To je jejich jediný účel.

Všechny vás dostanu

Co se týče sexuálního obsahu, myslím, že ho bylo o něco méně. Tvůrci se z větší části zaměřili na budování vztahů s dámami, což na jednu stranu není špatné, pokud nevíte, že jsou to členové rodiny. Díky povedené grafice však samotné akty vypadají dobře, ať už ve vodě, ve sprše, v autě, na pohovce nebo pod stolem v restauraci.

Secret Summer není jednou z těch her, které vám umožňují zasahovat do samotných aktů. Sexuální polohy ani pohledy kamery nelze měnit. V tomto případě jste pouze divákem sledujícím dění na monitoru, a protože nehrajete za perverzáka, neočekávejte nejrůznější praktiky jako ve hře Fetish Locator.

Secret Summer je překvapivě dobrá hra. Jediné, co by mohlo tento titul ohrozit, je skutečnost, že se jedná o „zábavu“ s rodinnými příslušníky. Naštěstí to lze změnit formou oslovení na samém začátku. Oproti Picture Perfect udělali vývojáři opravdu velký krok vpřed a graficky vypadá Secret Summer dobře.

Klady
 • grafické zpracování + modely dívek
 • menší množství erotických scén
Zápory
 • titul vás neseznámí s bodovým systémem, o kterém se nikde nedočtete
Platforma PC
 • Datum vydání 05.07.2022
 • 0.0

  Doporučujeme

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.