Seeds of Chaos

Seeds of Chaos – reaktivní červená knihovna

28. 2. 2023
 

Erotické hry jsou velmi zvláštní žánr. Většina hráčů se na ně zaměří jen kvůli místy neortodoxním sexuálním scénám a já se jim nemohu divit. V Seeds of Chaos se souloží s démony, elfy, podivnými zvířátky, trpaslíky nebo prsatými skřeticemi. Naštěstí i tato mince má dvě strany. Titul je příjemně složitý, s nekonečným množstvím dialogů, které reagují na každé rozhodnutí, jež pokud je zvolené špatně, končí smrtí. Studio TinyHat se pravidelně zaměřuje na erotické hry a opět zabodovalo, i přestože je Seeds of Chaos stále v předběžném přístupu.

Ahoj, já jsem Rowan a mám magický úd

Příběh začíná ve vesnici, kde se hlavní hrdina Rowan Blackwell baví s místním stařešinou. Nato se odebere do domu, kde jej čeká dívka Alexia, s níž hned v první minutě hry můžete samozřejmě souložit. Poté už se příběh odvíjí směrem, jakým byste nečekali. Na vesnici zaútočí démoni, Alexii unesou a Rowan ji musí zachránit. Nedopadne to ale tak, jak si představujete, a přichází rozhodnutí, na jehož konci zemřete (což je po pěti minutách hraní super), nebo se rozhodnete sloužit démonským lordům jako jejich hlavní síla.

Jelikož chcete hrát, stanete se služebníky démonů. Na výběr máte mezi démonským lordem Andrasem nebo démonkou Jezerou, případně si můžete vybrat sloužit oběma a dělat si věci více po svém. Rozjedete ale kolotoč událostí, jenž má jediný cíl – osvobodit zemi od zla –, a to i přesto, že jste jeho hlavním služebníkem.

Víceméně devadesát procent hry stojí na hráčových rozhodnutích. Zbylá část se týká stavění budov, dobývání, obsazování jiných osad a běhání po mapě s hledáním cíle. Seeds of Chaos jsou zvláštním druhem RPG, v němž je obraz je nehybný. Pro pamětníky se jedná o jednu velikánskou promítačku s psaným komentářem (vyjma běhání po mapě). Hře to neubližuje, naopak to k ní sedí, protože s tím obrovským množstvím dialogů je neudržitelné, aby působila jako Dragon Age: Origins či Zaklínač.

Když nekecám, tak běhám po mapě

Jelikož se Rowan stal služebníkem démonů, musí pro ně pracovat. Možností je hned několik. Vypalujete vesnice, získáváte orky do armády, zabíjíte povstalce, dobýváte hrady, čistíte chrámy. Ačkoliv to může indikovat otevřený svět, jedná se o pravý opak. Většinu lokací můžete splnit jen jednou. Vše stojí na nekonečném množství textu. Hra je dialogový psaný mišmaš, jenž nikdy nekončí. Jestli neradi čtete, nemá vůbec smysl se snažit. Neumíte-li k tomu ještě anglicky, marníte čas. Seeds of Chaos stojí na konverzacích, které předhazují hráči jedno rozhodnutí za druhým, aby se mohl posunout dál v ději. Jsou rozdělené na úplně zbytečné a na ty, jež ovlivní hru. Mezi sebou jsou nerozeznatelné, a nechcete-li ve hře zemřít, musíte dávat pozor na každý čin. Jezera a Andras vidí na míle daleko a slyší růst i vlasy, a tak je velmi nepříjemné zemřít kvůli tomu, že jste chtěli strávit noc s elfkou.

Kromě konverzací jsou vedlejší činnosti nadbytečné. I bez běhání po mapě a ničení vesnic bude děj pokračovat, pokud se budete byť jen minimálně snažit zavděčit okolí. Povětšinou si v hradu vystačíte s konverzacemi s démony, čarodějkou a trpaslíkem. Čarodějka vám může vylepšit vlastnosti, jež zvyšují především vaše konverzační schopnosti. Trpaslík zase může vybudovat nevěstinec, kasárny nebo zbrojírnu. Nic ale není zdarma, tudíž opět budete muset s deseti orky zničit nějakou tu vesnici, abyste získali nutný materiál.

Seeds of Chaos skvěle představuje Sodomu/Gomoru

Titul stojí na neuvěřitelném množství různých sexuálních scén. Momentálně by jich měl nabízet přes sto, a jestli odhalíte každou z nich, smekám před vámi klobouk. Nejzajímavější je jejich různorodost. Rowan a jeho dívka, Rowan a elfka, Rowan a démonka, Rowan a skřetice, Rowan a trpaslík, Rowan a démon, sexuální nástroje, trojky, zvířátka, trans bytosti a mnoho dalšího. Ve hře souloží každý s každým, ať už na to má vybavení, či nikoliv. Osobně jsem byl v šoku, když jsem se musel nechat znásilnit Andrasem, abych mohl pokračovat dál v příběhu. Jelikož hra samotná je nepohyblivá, tvůrci se museli vytáhnout se skutečně uměleckým vyobrazením scén. Asi jste si během prohlížení galerie všimli, že nezanedbali byť jen ten nejmenší detail. Využili možnosti grafického umění a přivedli na svět ty nejpodivnější scény, jaké je možné asi vymyslet. Vypadají skutečně jako umělecká díla a za to patří tvůrcům rozhodně pochvala.

Hudební podklad je zvláštní. Sází na uklidňující hudbu, již si pouštíte ve chvíli, kdy si chcete číst knihu a nechcete mít pocit, že jste sami v místnosti. Samozřejmě občas se změní dle napětí a situace ve hře, ale jinak je v titulu postradatelná a ani si nevšimnete, že tam skutečně je. Navíc Seeds of Chaos není nadabovaný, takže se jen zvedá nutnost číst text, jejž si nemáte žádnou možnost poslechnout.

Seeds of Chaos je RPG s ohromným příběhem, hromadou čtení a velice propracovaným systémem rozhodování, který většinou končí smrtí hlavní postavy. Promyšlený titul, jenž rozhodně nedělá žánru RPG ostudu, a uvolněnost sexuálních obrazů jen odráží skutečně téma příběhu. Bohužel toho textu jsou skutečně kvanta a bez kvalitní hudební podložky si připadáte jen v depresích, protože s Rowanem kromě konverzací skutečně jinou herní aktivitu nevyvíjíte. Promyšlenost všeho ostatního ale ukazuje skutečnou kvality hry.

Klady
 • perfektní vizuál
 • zajímavý příběh
 • rozmanité postavy
 • erotické scény za hranou fantazie
 • spousta možných činností
 • jasný herní cíl
Zápory
 • úplně nepromyšlená hudba
 • kvanta textu
Platforma PC
 • Datum vydání 31.01.2020
 • 0.0

  Doporučujeme

  Patrik Klicman

  Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.