Song of Nunu náhled

Song of Nunu: League of Legends Story – kouzelné pouto

15. 11. 2023
 

Vydavatelé od Riot Forge nám dokázali, že umí vzít příběh jakékoliv postavy ze světa League of Legends a přetransformovat ho do plnohodnotné hry. Zatímco jsme se dříve dostali hlouběji do otevřených ran Sylase nebo absurdních situací, které mohou nastat, pokud si Ekko zahrává s časem, tentokrát nám vývojáři zařídili lístky do zmrzlé části Runeterry jménem Freljord ve hře Song of Nunu: League of Legends Story. Nový příběh se zabývá přátelstvím a hlubokými city, které chová malý chlapec jménem Nunu ke svému nejlepšímu příteli Willumpovi, jenž není jen tak obyčejná bytost, jak se může na první pohled zdát. Je totiž posledním ze své rasy prastarých a magických yettiů.

Neobyčejně kouzelný příběh

Pokud příběh těchto dvou přátel neznáte, jen v krátkosti si ho nastíníme. Nunu je malý chlapec z kmene Notai, který se chtěl stát hrdinou tím, že porazí obrovskou nestvůru. Ukázalo se však, že jde o osamělého yettiho, který touží po přátelství. A tak spolu Nunu a Willump cestují napříč Freljordem, přičemž hledají chlapcovu ztracenou matku a zároveň i nová dobrodružství. Song of Nunu: League of Legends Story nám odhalí další kapitolu příběhu této dvojice. Vydáte se objevovat temnou minulost Freljordu a poznáte spoustu legend z této oblasti, jako je například Braum, Ornn nebo obávaná Lissandra. Více konkrétního vám neprozradím. Mohu pouze konstatovat, že čím déle jsem titul hrála, tím více jsem cítila, jak se pouto mezi chlapcem a yettim prohlubuje. Jak jsou mi obě postavy bližší, a dokonce s nimi i dokážu soucítit. Po dokončení hry jsem měla pocit, že k nim mám mnohem blíž.

Zajímavý zážitek

Přesně takový jsem měla dojem, když jsem hru pokaždé zapnula. Song of Nunu: League of Legends Story se liší od dosud vydaných titulů tím, že je zasazen do 3D světa oproti doteď používanému 2D, a musím říct, že Tequila Works odvedli pěkný kus práce. Na první pohled se hra jeví jako starší modelové skákačky, které byly mým oblíbeným žánrem. Kromě toho zde nechybí ani překrásné pozadí nebo zajímavé postavy, které do ní byly přidány. Celkově na mě hra převážně svým prostředím a pasážemi působí trochu jako videoherní adaptace pohádky Medvědí bratři, kde se kloužete po ledových plochách, abyste se vyhnuli nepříjemnostem.

Song of Nunu Svellsongur
Song of Nunu - Siesta

Kombinace, které fungují skvěle

Tentokrát se bavíme o kombinaci herních mechanik, jelikož hrajete v podstatě za dvě postavy, jejichž schopnosti se liší. Dostanete se ke skokovým pasážím, zběsilé jízdě ledem nebo třeba i do bitevní vřavy. Autoři skvěle zkombinovali bojové prvky ve formě klasických schopností postavy z League of Legends a dokázali logicky doplnit pohyby tak, aby dávaly smysl a do hry zapadly. Například pokud bojujete s nepřítelem, dostanete možnost ukončit souboj zábavnými animacemi. Dále si budete moci vyzkoušet i stealth režim, když se bude potřeba tajně proplížit do dalších úrovní hry. Jako třešničku na dortu máte možnost využít Nunuovu flétnu, na kterou budete moci hrát kombinaci několika akordů. Pokud tak učiníte správně, bude vám odměnou lahodící soundtrack, který navozuje skvělou atmosféru, a musím říct, že při některých pasážích mi naskakovala husí kůže.

Hádanky pro velké i malé

Během celé hry mi vrtalo hlavou, pro jakou věkovou kategorii je určena, a došla jsem k závěru, že téměř pro všechny. Příběh je sice zaměřen na postavu malého chlapce, což by mohlo značit, že hra se ponese v tomto duchu. Zábavu a poučení v ní však najdou i dospělejší hráči. Některé momenty, kde je vykreslen vztah dvou postav nebo obyčejný pohled do krajiny, mi vykouzlily úsměv na tváři. Logické hádanky se v titulu objevují, avšak nedominují. V některých pasážích si sice pokusíte potrápit mozkové závity, avšak pro starší hráče budou logické puzzly představovat jistou formu oddechu. To však není vůbec na škodu, jelikož oddechová nálada perfektně pasuje do tématu hry.

Někdy to trochu drhne

Abychom Song of Nunu: League of Legends Story pouze nevychvalovali, musíme vypíchnout i pár drobných nedostatků. Problémovou pasáží byla ta část, kde Nunu nebyl na svém yettim a místo toho se vydával po vlastní ose, zatímco ho Willump následoval. Kromě toho, že chlapec byl velmi pomalý, občas se postava pronásledovatele zasekla. Tak bylo zapotřebí na ni házet sněhové koule, dokud se nevydala tím správným směrem. Stejné mezery měl místy i příběh, kdy si v jedné části snažíte zachránit si život,. Než se stihnete vzpamatovat, je po všem. Bez žádné zjevné příčiny. Avšak nemůžu si vynachválit interakce s yettim, které prohloubily vztah mezi postavami i jejich epičnost, jež byla do příběhu zatažena.

Song of Nunu - Táborák

Song of Nunu: League of Legends Story se sice odehrává v mrazivém prostředí, avšak příběh dvou postav a projevy jejich přátelství vás zahřejí u srdce. I přesto, že hra na první pohled vypadá velmi jednoduše, najdete zde takové prvky zábavy a kombinace mechanismů, že nebudete s hraním chtít přestat. Po této zkušenosti jsem si postavu Nunua s Willumpem zamilovala mnohem více a vytvořila si k nim vřelejší vztah. Příběh byl odvyprávěn skvělým způsobem, takže po dohrání už to pro mě nebyly jen postavy z League of Legends s nějakými schopnostmi, ale jejich dialogy a interakce s ostatními šampiony najednou dávaly mnohem větší smysl a nabyly tak větší hloubku. Ze všech her, které studio Riot Forge vydalo, se tento titul zatím jeví jako ten nejlepší.

Klady
 • kombinace hernách mechanik skákaček a bojovek
 • setkání s dalšími postavami z League of Legends
 • proměna základního příběhu do samostané hry
 • snadno dosáhnutené achievementy
 • úžasná atmosféra zmrzlého severu
Zápory
 • občasné bugy NPC
 • místy děravé dějové linky
Platforma PC
 • Datum vydání 01.11.2023
 • 0.0

  Doporučujeme

  Vizuál

  Audio

  Příběh

  Znovuhratelnost

  Soubojový systém

  Atmosféra

  Anežka Ebrová

  Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.