Speedrunner hry Valheim se stává veganským vikingským králem

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: valheimgame.com

Valheim patří jednoznačně mezi hry, které v tomto roce nejvíce překvapily. Vikinský survival Valheim je vůbec první hrou studia Iron Gate AB se sídlem ve Švédsku. Nabízí možnost hrát jak na vlastních, tak i na dedikovaných serverech a procedurálně vygenerovaný svět pojme jednoho až deset hráčů. Hra se těší velké oblibě, vysoké hratelnosti a na Steamu má hodnocení neuvěřitelných 97 %. Díky tomuto uživatelskému hodnocení titul spadá do kategorie Extrémně kladných her.

Youtuber NickRawcliffe miluje hru Valheim a výzvy – je to muž, který jako první na světě zdolal všechny bossy v opačném pořadí a také dokázal zabít všech pět bossů za 90 minut. Vzhledem k tomu, že má rád opravdové výzvy, se nyní rozhodl zdolat hru dle veganských pravidel.

Valheim - Na zdravi

Veganem ve hře Valheim

„Tedy žádné živočišné potraviny, ale také žádné používání, crafting nebo předměty, které používají kůži atd. takže v podstatě žádné zbraně plus žádné portály atd.,“ píše Rawcliffe. Z hlediska Valheimu je to asi tak velká výzva, jak jen může být. Mechanismy přežití ve hře jsou v podstatě postaveny na nekonečném porcování zvířat. „Nejsem si jistý, jaký by byl ekvivalent v jiných hrách, ale tohle je extrémní přežití, dodává Rawcliffe.

Nepřekvapí, že Rawcliffe naráží na nekonečné překážky – výše uvedené video je poměrně obsáhlé, ale zároveň je to superstřih mnoha hodin živého vysílání této výzvy (pokud jste veganští šílenci, vše je archivováno). „Tenhle mě málem porazil. Zabralo to 15 dní hraní, několik dní plánování a téměř 3 týdny, než jsem prošel všechny záběry.“ 

Je to tak působivé, že Robin Eyre z Iron Gate Studios se v komentářích vyjádřil, že „to byla velmi zajímavá a oči otevírající výzva, velmi poučná! Dobře odvedená práce!

Všichni nadšenci však již nyní spekulují, do čeho se pustí NickRawcliffe příště. 

Hru naleznete s vánoční slevou -25 % zde.

Zdroj: pcgamer.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn