SpiderHeck – Cover

SpiderHeck – v roli Jedi pavouka

9. 11. 2022
Zdroj náhledu: Neverjam

Pavouci nepatří zrovna mezi nejoblíbenější stvoření. Některým lidem projede mráz po zádech již při pouhé zmínce o těchto členovcích a jiní zase v šestinohých chlupatých potvůrkách vidí jistý půvab, či si je dokonce chovají jako své mazlíčky. Druhý pohled se nám snaží nastínit i vývojáři ze studia Neverjam titulem SpiderHeck. V roli těchto roztomilých bojovníků se tak chopíte nejrůznějších zbraní. Začnete létat vzduchem po celé mapě anebo jen prostě budete stát a střílet na své nepřátele z rohu obrazovky.

Co kdyby měl Spider-Man brokovnici?

Kromě toho, že nabydete nových pavoučích schopností, jako je metání pavučin nebo lezení po stropě, dostanete také možnost chytit do jeho nožiček spoustu různých zbraní. Způsobů, jak rozmáčknout vaše nepřátele, je opravdu mnoho. Můžete se chopit světelného meče různých velikostí a zběsile s ním máchat kolem sebe, zatímco prolétáte vzduchem na své pavučině. Mimo to je zde velký výběr střelných zbraní, jako jsou futuristické brokovnice nebo světelné pušky či světelné kuše. V neposlední řadě jsou v nabídce také miny, atomová bomba, laserová kostka a spousta dalších moderních nástrojů, se kterými můžete útočit nebo se jimi bránit.

Spousta možností

Jelikož se jedná o klasickou PvP hru, příběh zde nenajdete. Můžete si tedy sestavit partu, se kterou budete poměřovat svoje pavoučí schopnosti, a zkusit, kdo z vás v boji vydrží nejdéle. Pokud nemáte nikoho, s kým byste mohli hrát, nezoufejte. V nabídce je kromě možnosti hrát s přáteli také public match, nebo můžete dokonce hrát i offline. Kromě toho si můžete zvolit mezi několika módy. Kromě klasického souboje můžete hrát i na nejdelší čas a otestovat, kolik toho v kůži pavouka vydržíte. Také si můžete navolit speciální mód, ve kterém budete plnit různé výzvy, jako je mapa pouze s bombami, nebo se ocitnete na mapě, která vás po nejmenším pochybení potrestá a zabije vás. K tomu všemu je přímo v lobby možnost procvičit své obratnostní schopnosti díky překážkové dráze. Pokud však nezvládnete trajektorii vlastního letu, žhavá láva se postará o váš osud.

Jen ať to sviští

V první řadě musíme pochválit autory za vizuální stránku hry. Postava, za kterou hrajete, vůbec nenahání hrůzu – naopak. Pavouček je roztomilý a jeho vzhled lze dokonce i upravit. Lze si tak vyhrát s barvou členovce nebo mu nasadit apartní klobouček. Vizuální stránka nepřátel je také obstojná a pozadí u každé mapy je velice jednoduché, avšak elegantní. Platformy jsou v každé mapě jinak upraveny, a to včetně gravitace. Občas funguje tak, jak jsme zvyklí – shora padá vše dolů – a někdy je rozložena do každého okraje mapy, takže je důležité zůstat ve středu. Proto je potřeba každou mapu pochopit a najít její největší výhodu. Důležité je improvizovat, adaptovat se a přizpůsobit se.

S úsměvem na tváři

Během hraní si užijete velké množství zábavy. Už jenom samotné pohyby pavouků jsou velice vtipné, a pokud k tomu přidáte pocit držení zbraně v ruce a možnost rozmetat laserem každého, kdo vám zkříží cestu, rozhodně se budete cítit jako jeden z rytířů Jedi. Blokování letících projektilů nebo lezení po každé části jakékoliv platformy vás pobaví. Ve hře tak kombinujete prvky obratnosti s útočením, v čemž se po každé hře jen a jen zlepšujete. Pavouk je velice jednoduchý na ovládání a jediný problém, se kterým se můžete potýkat, je špatný odhad zavěšení vaší sítě. Během hraní se nám tak nestalo, že bychom se v jakékoliv části hry nudili, jelikož každá kapitola nám přinesla novou výzvu, a bylo jedno, zda jsme hráli online, nebo offline. Jediný problém jsme měli se serverem, který nás občas vyhodil z online prostředí. Zde se však nemuselo jednat o chybu ze strany tvůrce.

Čím víc lidí, tím větší zábava

Jak jsme se už zmínili, SpiderHeck vám dává možnost hrát kampaně online i offline. Pokud vás omrzí vypočítavost všech elektronek a vaši kamarádi zrovna nemají čas trávit u počítače, můžete zkusit štěstí na public serverech. Zde ale z našich zkušeností moc nepochodíte a na spuštění hry pro tři osoby budete čekat minimálně půl hodinu. Hra není totiž tolik známá, a proto zde nenajdete velké množství aktivně hrajících hráčů. Doporučujeme tak hrát převážně v partě, kde nejenže nebudete čekat v lobby, ale také se můžete se svými příteli utkat a poměřit vaše schopnosti pavouka. Pokud nemáte nikoho, s kým byste si hru mohli vyzkoušet, můžete najít některé hráče i na komunitním Discordu. Pokud nechcete zápasit se svými přáteli, ale naopak bojovat společně, alternativní variantou je pokusit se porazit umělé nepřátele a přežít co nejdéle v survival módu.

SpiderHeck je velice zábavným kouskem, který kombinuje prvky PvP a skákačky. Pestrobarevná škála zbraní vás ještě více uchvátí, až zjistíte, že je můžete kombinovat se svými pavoučími schopnostmi. Hra vás dokáže zabavit na celé hodiny a díky skvělé grafice i ovladatelnosti je ještě přitažlivější. Používání téměř každého vybavení je zábavné a s využitím prostoru mapy jde o velmi kreativní kombinace. Pokud tedy o uvažujete o koupi nebo hledáte alternativní hru s více hráči, rozhodně SpiderHeck doporučujeme. Pokud partu nemáte, doporučujeme jej také už jen díky skvělému nápadu tvůrců hrát za tak neuvěřitelná stvoření.

Klady
 • grafika
 • ovládání
 • achievementy
 • variace nejrůznějších zbraní
Zápory
 • malý počet online hráčů
 • dlouhé čekání v lobby
Platforma PC
 • Datum vydání 22.09.2022
 • 0.0

  Doporučujeme

  Anežka Ebrová

  Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.