Harvestella – boj

Square Enix představuje titul Harvestella

29. 6. 2022
Zdroj náhledu: Square Enix

Včerejší Nintendo Direct Mini: Partner Showcase kromě nových záběrů a uvedení některých titulů na Nintendo Switch představila také několik novinek, mezi kterými nechyběl titul od společnosti Square Enix. Je jím hra s názvem Harvestella a už má i datum vydání, které je blíže, než byste čekali. Harvestella vyjde 4. listopadu 2022 na Nintendo Switch a PC (Steam). Na designu a umělecké stránce se podílí Isamu Kamikokuryo, který spolupracoval na Final Fantasy XII. O hudební složku se stará Go Shiina, který na svém kontě má již několik soundtracků pro sérii Tales.

Harvestella nabídne živý a barevný svět sužovaný hroznou katastrofou s každou změnou ročního období. Čtyři krystaly zvané Seaslight se starají o plynulý přechod mezi jednotlivými obdobími až do dne, kdy se v nich začnou vyskytovat abnormality, a ty dají vzniknout období smrti, Quietus. Během této doby úroda chřadne, rostliny usychají a lidé se bojí vycházet ven kvůli všudypřítomným příšerám. Každým rokem se období smrti stále prodlužuje. Vaším úkolem bude sehnat partu silných spojenců a samozřejmě ochránit svůj domov. Titul bude koncipován jako simulace života, kdy budete moct na polích pěstovat plodiny a ty následně buď prodávat, nebo využívat k vaření či jiným činnostem. Důležitou složkou bude také budování vztahů a objevování.

Velký svět nabídne rozmanité lokace od zalidněných měst, poklidných vesniček a přímořských oblastí až po nebezpečné dungeony skrývající nejedno tajemství. Harvestella je nyní k předobjednání na Steamu za 59,99 €, přičemž fyzická edice má být k dispozici pouze pro Nintendo Switch.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.