Squid Game – volba

Squid Game: The Challenge dorazí v listopadu a druhá série odhaluje nové hráče

19. 6. 2023
Zdroj náhledu: Netflix

Nepochybně vás v roce 2021 více či méně zasáhl fenomén s názvem Squid Game (u nás Hra na oliheň). Tento jihokorejský seriál prorazil všedním tématem finančních rozdílů mezi obyvateli Jižní Koreje a jejich ekonomických potíží, čímž v té době rázem stanul na špici sledovanosti na Netflixu. Mnoho diváků se, samozřejmě humánnější cestou, pokoušelo úkoly napodobit, a tak zřejmě nikoho nepřekvapilo, když Netflix oznámil práce na druhé sérii i reality show Squid Game: The Challenge. Během soboty se konala akce Tudum, na níž společnost Netflix představila hromadu filmových a seriálových trailerů, mezi nimiž byly nové informace týkající se budoucnosti Squid Game.

Půlminutový klip neodhalil mnoho, ale ukázal práce štábu ze zákulisí při stavbě kulis během příprav scén. Reality show se od seriálové předlohy příliš neodchýlí. Chybět nebudou ikoničtí dozorci v červených úborech s maskami, soutěžící v zelených soupravách ani absolvování všech ikonických her. V případě reality show však nepůjde o smrtící hru, jakou nám prezentoval samotný seriál. Squid Game: The Challenge odstartuje už letos v listopadu. 456 soutěžících z řad fanoušků si na vlastní kůži vyzkouší boj o lákavou finanční odměnu, která bude během deseti epizod čekat na toho posledního z nich. Hraje se o 4,56 milionu dolarů, což je cca 105 milionů korun českých.

Trochu z jiného soudku, přesto beze změny tématu, byly odhaleny nové tváře druhé série. Squid Game Season 2 sice prozatím nemá stanoveno datum premiéry, ale známe podstatnou část hereckého obsazení. Hvězdy první řady, jako je Lee Jung-jae (Seong Gi-hun neboli hráč 456), Lee Byung-hun (Bílý kůň), Wi Ha-jun (policejní detektiv Hwang Jun-ho) a Gong Yoo (náborář) se i tentokrát vrátí a připojí se k nim další hráči. Soupisku doplní Yim Si-wan (člen chlapecké skupiny ZE:A a herec), Kang Ha-neul (herec), Park Sung-hoon (herec) a Yang Dong-geun (herec, rapper, zpěvák, skladatel a hudební producent). Pro více informací si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. Squid Game Season 2 je stále ve výrobě a těžko říct, kdy vyrazí do světa způsobit podobný povyk jako první řada.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.