Starfield – objev

Starfield překonal při vydání hranici jednoho milionu souběžných hráčů

7. 9. 2023
Zdroj náhledu: Bethesda Game Studios

Včerejší oficiální vydání očekávaného akčního vesmírného RPG Starfield bylo podle šéfa Xboxu Phila Spencera velmi úspěšné. Dle jeho slov si titul zahrál souběžně až jeden milion hráčů napříč všemi platformami.

Toto číslo nicméně není možné nezávisle ověřit, jelikož jediné veřejně dostupné statistiky jsou vidět na portále SteamDB. Podle něj si na Steamu hru zahrálo 269 177 současně hrajících hráčů. Jak tomu ale je na ostatních platformách, netušíme. Jen dodejme, že kromě PC a platformy Steam je Starfield dostupný i skrze Game Pass a konzoli Xbox Series S/X. Phil Spencer zároveň poděkoval všem hráčům a také pogratuloval Bethesdě za tak skvělý výsledek.

Starfield nicméně dosahoval úctyhodných výsledků již před včerejším oficiálním vydáním. Možnost zakoupení Premium Edition, v níž bylo možné si titul zahrát už 1. září, totiž údajně využilo až dva miliony hráčů, což je rozhodně další skvělý milník.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.