Starfield intro art

Starfield v Unreal Enginu 5 vypadá skvěle

26. 5. 2022
Zdroj náhledu: Bethesda

Oznámení Bethesdy, že se Starfield a Redfall odkládají na příští rok, byla pro fanoušky rána. Starfield je jednou z nejočekávanějších her této generace a pro vývojáře představuje novou éru. Chystaný sci-fi epos od studia, jež je tradičně spojováno s hrami The Elder Scrolls a Fallout, bude zcela novou hrou, čímž mnohé velmi zaujal. Zájem o něj je tedy poměrně velký. To ostatně inspirovalo i neoficiální fanouškovský trailer, který byl vytvořen na zcela jiném enginu.

Podle popisu videa byl vytvořen v Unreal Engine 5 spolu s řadou dalších nástrojů. Tento fanouškovský „trailer“ vypadá docela působivě a na základě screenshotů a dalších upoutávek, které se objevily na internetu, reinterpretuje některé aspekty oficiální hry. Využití schopností UE5 skutečně ukazuje, jak výkonný je tento engine, zejména pokud si uvědomíte, že záběry jsou natočeny ve 4K.

Strafield a jeho odložení

Ačkoliv Bethesda odložila vydání Starfieldu až na rok 2023, fanoušci mají co dělat, než hra konečně vyjde. Titul měl původně vyjít v listopadu letošního roku, a přestože nebylo uvedeno žádné nové datum, můžeme očekávat, že se jeho vydání opozdí o dva až sedm měsíců. Důvodem zpoždění je podle příspěvku na stránce studia na twitteru to, že Bethesda i Arkane, vývojáři Redfall, doufají, že představí co nejvyladěnější verze těchto her, a rozhodli se prodloužit dobu vývoje.

Doufáme, že o hře Starfield uslyšíme na předváděcí akci Xboxu a společnosti Bethesda v neděli 12. června. Zda se fanoušci dočkají oficiálních trailerů, zatím není známo, ale je pravděpodobné, že vývojáři hry odhalí podrobnosti o tom, co mohou hráči očekávat. Možná se vám otevřou nové dveře.Starfield si můžete přidat do seznamu přání ve službě Steam a Redfall najdete na oficiálním webu.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.