Starfield intro art

Starfield zřejmě také nebude obsahovat ruskou lokalizaci

19. 4. 2023
Zdroj náhledu: Bethesda

Ruský jazyk byl v tichosti z podporovaných jazyků odstraněn. Bethesda tento krok nijak nezdůvodnila, avšak pravděpodobně se jedná o reakci na současné problémy na Ukrajině.

Starfield - ruský jazyk

Podle nejnovějších kroků, které podnikla Bethesda u své nadcházející hry Starfield, to vypadá, že hra nebude obsahovat ruský dabing, a dokonce ani ruské titulky. Odstranění ruské lokalizace prozatím nebylo ze strany studia nijak zdůvodněno, ovšem je velmi pravděpodobné, že důvodem není nic jiného než stále pokračující konflikt na Ukrajině. Ostatně Starfield není první hrou, kterou tento osud potkal. Už dříve bylo potvrzeno, že ruským jazykem nebude disponovat ani S.T.A.L.K.E.R 2: Heart of Chornobyl, který byl kvůli tomu dokonce vydírán ruskou hackerskou skupinou. Dále například můžeme zmínit i Gotham Knights, kde rovněž ruská lokalizace chybí.

Konflikt na Ukrajině nezůstal bez odezvy ani v hráčském průmyslu. Například Playstation nebo Nintendo zcela přerušily dodávky svých produktů do Ruska, a v případě Cyberpunku 2077 od CD Projekt Red došlo dokonce k ukončení prodeje jejich nejnovějšího kousku také ve spojeneckém Bělorusku. Zároveň tato polská společnost darovala Ukrajině finanční pomoc ve výši 250 000 dolarů.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.