Starfield zřejmě také nebude obsahovat ruskou lokalizaci

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Bethesda

Ruský jazyk byl v tichosti z podporovaných jazyků odstraněn. Bethesda tento krok nijak nezdůvodnila, avšak pravděpodobně se jedná o reakci na současné problémy na Ukrajině.

Starfield - ruský jazyk

Podle nejnovějších kroků, které podnikla Bethesda u své nadcházející hry Starfield, to vypadá, že hra nebude obsahovat ruský dabing, a dokonce ani ruské titulky. Odstranění ruské lokalizace prozatím nebylo ze strany studia nijak zdůvodněno, ovšem je velmi pravděpodobné, že důvodem není nic jiného než stále pokračující konflikt na Ukrajině. Ostatně Starfield není první hrou, kterou tento osud potkal. Už dříve bylo potvrzeno, že ruským jazykem nebude disponovat ani S.T.A.L.K.E.R 2: Heart of Chornobyl, který byl kvůli tomu dokonce vydírán ruskou hackerskou skupinou. Dále například můžeme zmínit i Gotham Knights, kde rovněž ruská lokalizace chybí.

Konflikt na Ukrajině nezůstal bez odezvy ani v hráčském průmyslu. Například Playstation nebo Nintendo zcela přerušily dodávky svých produktů do Ruska, a v případě Cyberpunku 2077 od CD Projekt Red došlo dokonce k ukončení prodeje jejich nejnovějšího kousku také ve spojeneckém Bělorusku. Zároveň tato polská společnost darovala Ukrajině finanční pomoc ve výši 250 000 dolarů.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn