Stalker2

Stalker 2 čelí nepříjemnému vydírání ruských hackerů

14. 3. 2023
Zdroj náhledu: GSC Game World

Hackerská skupina z Ruska vyhrožuje zveřejněním několika gigabajtů herních dat, pokud do hry Stalker 2 nebude navrácena ruská lokalizace.

Stalker 2 bezpochyby patří mezi nejočekávanější tituly poslední doby, a ačkoliv byl vývoj značně zkomplikován kvůli ruské invazi na Ukrajinu, GSC Game World stále počítá s vydáním ještě v letošním roce. V souvislosti se zmíněnou invazí vývojáři oficiálně oznámili, že Stalker 2: Heart of Chornobyl nebude obsahovat ruskou lokalizaci. To se samozřejmě ruským hráčům nelíbí a nadcházející hra se stala terčem vydírání ruských hackerů.Hackerská skupina, jež si říká „Vestnik TSS“, vyhrožuje vývojářům zveřejněním několika gigabajtů herních dat, pokud do hry nebude vrácena ruská lokalizace. Zároveň skupina požaduje, aby GSC Game World změnil přístup k hráčům z Ruska a Běloruska. Čas má studio do 15. března. Podle informací vlastní skupina Vestnik TSS přibližně 30 GB herních dat, přičemž by mělo jít o sadu obrázků pocházejících ze hry.

Situaci oficiálně okomentovalo i samotné studio, které říká, že podobným kybernetickým útokům čelí již bezmála rok, a to včetně vydírání a různých útoků. Zároveň dodává, že jakékoliv pokusy o vydírání nezmění jeho přístup k ruským a běloruským hráčům.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.