Stalker 2 čelí nepříjemnému vydírání ruských hackerů

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: GSC Game World

Hackerská skupina z Ruska vyhrožuje zveřejněním několika gigabajtů herních dat, pokud do hry Stalker 2 nebude navrácena ruská lokalizace.

Stalker 2 bezpochyby patří mezi nejočekávanější tituly poslední doby, a ačkoliv byl vývoj značně zkomplikován kvůli ruské invazi na Ukrajinu, GSC Game World stále počítá s vydáním ještě v letošním roce. V souvislosti se zmíněnou invazí vývojáři oficiálně oznámili, že Stalker 2: Heart of Chornobyl nebude obsahovat ruskou lokalizaci. To se samozřejmě ruským hráčům nelíbí a nadcházející hra se stala terčem vydírání ruských hackerů.
Hackerská skupina, jež si říká „Vestnik TSS“, vyhrožuje vývojářům zveřejněním několika gigabajtů herních dat, pokud do hry nebude vrácena ruská lokalizace. Zároveň skupina požaduje, aby GSC Game World změnil přístup k hráčům z Ruska a Běloruska. Čas má studio do 15. března. Podle informací vlastní skupina Vestnik TSS přibližně 30 GB herních dat, přičemž by mělo jít o sadu obrázků pocházejících ze hry.

Situaci oficiálně okomentovalo i samotné studio, které říká, že podobným kybernetickým útokům čelí již bezmála rok, a to včetně vydírání a různých útoků. Zároveň dodává, že jakékoliv pokusy o vydírání nezmění jeho přístup k ruským a běloruským hráčům.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn