Studio 343 Industries ujišťuje, že bude nadále pracovat na vývoji série Halo

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Halo a Master Chief tu zůstanou. Alespoň to tvrdí Pierre Hintze, šéf studia 343 Industries, které má už více než deset let slavnou značku na starost. Reagoval tak na spekulace, že nedávno oznámené masivní propouštění v Microsoftu a jeho dceřiných společnostech odsoudí vývojáře z 343 Industries do role supervizorů, kteří budou při práci na dalších dílech série Halo spoléhat na externí studia.
„343 Industries pokračuje s vývojem Halo nyní a bude tomu tak i v budoucnu. Chystáme epické příběhy, multiplayer a vše další, co dělá Halo skvělým.“ Takhle přímočaře a stručně zní Hintzem podepsané prohlášení vyvěšené na twitterovém profilu Halo.
Neuklidnilo však zdaleka všechny. Dobře informovaný novinář Jason Schreier například tvrdí, že přímo z 343 Industries byly propuštěny desítky vývojářů, což nejspíš ještě zintenzivní velký tlak, jemuž jsou zaměstnanci vystaveni a který má být jednou z příčin problémů multiplayerové složky Halo Infinite. Ta se potýká s technickými nedostatky a obsahově zaostává za původními plány.
Microsoft oznámil propuštění celkem 10 tisíc zaměstnanců minulý týden. Podle francouzského fanouška a influencera s přezdívkou Bathrobe Spartan, který dosud platil za spolehlivý zdroj insiderských informací, bylo 343 Industries tímto zeštíhlováním zasaženo obzvláště silně. Microsoftem vlastněné studio mělo přijít o celou třetinu svých pracovníků. Právě to jej mělo donutit k outsourcováni další práce na sérii Halo. Údajně také bylo zrušeno plánované příběhové DLC k Halo Infinite.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn