Studio SCS Software pracuje na charitativním DLC s ukrajinskou tematikou

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: SCS Software
Události z posledních dnů nenechaly bez odezvy ani herní průmysl. Mnoho vývojářských studií a hráčů napříč světem projevuje solidaritu a pozadu nezůstala ani Česká republika. Studio SCS Software, které stojí za úspěšnými kamionovými hrami American Truck Simulator (ATS) a Euro Truck Simulator 2 (ETS2), pracuje na speciálním charitativním DLC, jehož 100% výdělek poputuje na pomoc Ukrajině.
ETS2 - pohled na vesnici

Zdroj: SCS Software

Studio aktuálně pracuje na novém kosmetickém balíčku Ukrainian Paint Jobs Pack, který na naše tahače přinese nátěry s ukrajinskou tematikou. Vydání prozatím nebylo oznámeno, ale vývojáři ve studiu spojují síly, aby se tak stalo co nejdříve. Každý hráč, který si toto kosmetické rozšíření pořídí, podpoří dobrou věc, jelikož všechen výdělek bude věnován charitativní organizaci. O jakou se jedná, vývojáři neprozradili. Samotné SCS Software však 20 000 euro do postižené oblasti již věnovalo.

S ohledem na aktuální situaci také zaznívá otázka, jak to bude s nadcházejícím rozšířením Heart of Russia, které má do hry přinést velkou část ruského státu. Zda bude vydáno podle plánu, nebo odloženo, prozatím nevíme.

K podobnému kroku přistoupilo také studio Amanita Design, které oznámilo, že všechny výdělky z her Creaks, Machinarium a Chuchel za tento týden věnuje organizaci Člověk v tísni.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn