ETS2 - zasněžené vrcholky Alp

Studio SCS Software pracuje na charitativním DLC s ukrajinskou tematikou

1. 3. 2022
Zdroj náhledu: SCS Software

Události z posledních dnů nenechaly bez odezvy ani herní průmysl. Mnoho vývojářských studií a hráčů napříč světem projevuje solidaritu a pozadu nezůstala ani Česká republika. Studio SCS Software, které stojí za úspěšnými kamionovými hrami American Truck Simulator (ATS) a Euro Truck Simulator 2 (ETS2), pracuje na speciálním charitativním DLC, jehož 100% výdělek poputuje na pomoc Ukrajině.

Zdroj: SCS Software

Studio aktuálně pracuje na novém kosmetickém balíčku Ukrainian Paint Jobs Pack, který na naše tahače přinese nátěry s ukrajinskou tematikou. Vydání prozatím nebylo oznámeno, ale vývojáři ve studiu spojují síly, aby se tak stalo co nejdříve. Každý hráč, který si toto kosmetické rozšíření pořídí, podpoří dobrou věc, jelikož všechen výdělek bude věnován charitativní organizaci. O jakou se jedná, vývojáři neprozradili. Samotné SCS Software však 20 000 euro do postižené oblasti již věnovalo.

S ohledem na aktuální situaci také zaznívá otázka, jak to bude s nadcházejícím rozšířením Heart of Russia, které má do hry přinést velkou část ruského státu. Zda bude vydáno podle plánu, nebo odloženo, prozatím nevíme.

K podobnému kroku přistoupilo také studio Amanita Design, které oznámilo, že všechny výdělky z her Creaks, Machinarium a Chuchel za tento týden věnuje organizaci Člověk v tísni.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.