Summer with Mia Season 1 – Logo

Summer with Mia Season 1 – zakázané ovoce

5. 6. 2021
 

Při psaní této recenze mám docela smíšené pocity. Buď máte tituly, které jsou celé úplně špatné, nebo jsou sice špatné, ale najdete u nich pár dobrých okamžiků, které je svým způsobem můžou zachránit. Poté jsou zde dobré hry, kterým pomalu není co vytknout. U hry Summer with Mia Season 1 jsem hodně dlouho přemýšlel, do jaké kategorie ji vlastně zařadit. Než ale vydám finální verdikt, pojďme si o tomto titulu od studia Inceton Games povědět něco více.

Rodiče odjíždí, pojďme blbnout!

Než započnete samotnou hru, nejdříve si musíte pojmenovat vaši postavu a nakonec ještě zvolíte přezdívku své nevlastní sestře a rodičům. Poté už jen potvrdíte, jestli během svého průchodu chcete či nechcete umožnit homosexuální vztahy.  

Příběh samotného titulu je poněkud zvláštní, až bych se nebál tvrdit, že skoro zbytečný. Hrajete za dvacetiletého studenta, který sotva dokončí další rok na vysoké. Jednoho večera místo toho, abyste se věnovali studiu, uslyšíte z pokoje své sestry hluk. Proto vás nenapadne nic lepšího než ji jít zkontrolovat. Pro vaše štěstí nalézáte sestru ležící na podlaze v mini kraťáskách a upnutém tílku. Jejího opilého stavu hned využijete k tomu, abyste si pořídili její polonahé fotky. Od tohoto okamžiku je vám jasné, co bude následovat dál. 

Pokud jste si tipnuli, že hlavní náplní celé hry bude svést nevlastní sestru a pořádně si s ní zadovádět, tak ano, z poloviny jste měli pravdu… jenže nezůstanete jen u ní. Během průchodu potkáte ještě další dívky a nakonec se rozhodnete svést dokonce i vlastní matku. To je v podstatě celý příběh, aspoň co se Season 1 týče. Jestli ho tvůrci v dalších nadcházejících kapitolách pozmění, zatím nevíme.

Klikačka, která vás donutí titul vypnout

Summer with Mia Season 1 je klasická klikačka, u které pročítáte dialogy a málokdy máte možnost do děje zasáhnout. Na tom samozřejmě není nic špatného, pokud má titul dobře sepsaný příběh. To bohužel neplatí u tohoto kousku. Během sekvencí se můžete volně pohybovat po bytě, ale nepočítejte s nijak velkou svobodou, protože navštívit můžete jen kuchyň, dvě koupelny, svůj pokoj, samozřejmě pokoj sestry a svých rodičů. Samotná hra po grafické stránce nevypadá vůbec zle a některé detaily na ženském těle jsou docela uvěřitelné. 

Jak jsem zmínil, občas máte v omezené míře možnosti nějakým způsobem ovlivnit děj příběhu. V různých pasážích hry se vám naskytne možnost hrát za zmiňovanou sestru, za kterou budete moct uklízet po nevydařené párty nebo svádět nevlastního otce, který se vám díval pod sukni. Chápu, že představa sexu s nevlastní matkou či sestrou může někomu imponovat, ale jak se říká, všeho moc škodí.

Od nudy k nudě

Osobně nemám problém s tituly, které berou erotiku jen jako přidanou hodnotu nebo na ni jsou primárně cíleny, pokud mají jiné funkční prvky. Těmi prvky mám na mysli dobře sepsaný příběh, možnosti volby dialogů, minihry, budování vztahů, ať už po sexuální či romantické stránce, aj.

Bohužel tento titul selhal ve všech aspektech – příběh je nudný a nezajímavý, nenabízí vám žádné minihry, nemáte možnost prohlubovat vztahy s dívkami, protože titul už je vám předem nadefinoval.  Vám stačí proklikat se nudnými dialogy jen proto, abyste konečně viděli nahou sestru, matku či jiné dívky. 

Upřímně nikdy v životě jsem netušil, že to řeknu, ale je to poprvé, co mě i ten sex natolik nudil, že jsem titul musel vypnout. Samotné sexuální scény jsou opravdu nudné, protože od té doby, co se vám konečně podaří strčit svého pelikána do trouby sestry, ho tam máte každých ani ne pět minut. Aspoň kdybyste ten samotný akt mohli nějakým způsobem ovládat, ale ani to ne. Jste zkrátka postaveni pouze do role diváka, co by si měl erotické scény užívat. To už bych si radši užíval seriál Pojišťovna štěstí nebo osudy baby Nyklové z Ulice. Chápu, že podobný styl her může některé hráče bavit, ale zde o tom silně pochybuji. 

Ohledně druhé kapitoly nemáme žádné informace a jediné, co víme jistě, je, že vývojáři přemýšlí, jestli kapitolu vydají v rámci DLC nebo samostatně.

Summer with Mia Season 1 po grafické stránce nevypadá úplně špatně a jsou momenty, kdy detaily postav nebo samotného okolí působí věrohodně, ale samotný titul nic moc nenabízí. Pokud jste ale fanoušek čistě erotických her bez žádných rušivých elementů v podobě miniher či jiných mechanik, mohla by vás tato hra bavit. Titul si na Steamu zakoupíte za 10,79 €. Cena mi ale v tomto případě přijde dost vysoká.

Klady
 • grafické zpracování
Zápory
 • žádné obohacující herní mechaniky
 • nezajímavý příběh
 • až moc nudných erotických prvků
 • vysoká cena
Platforma PC
 • Datum vydání 25.03.2021
 • 0.0

  Nedoporučujeme

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.