TAISHO x ALICE HEADS & TAILS – logo

TAISHO x ALICE: HEADS & TAILS – nádherná pohádka s velkým ale

8. 4. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

TAISHO x ALICE: HEADS & TAILS je rozšířením oblíbené hry TAISHO x ALICE. Tato nová verze přináší nejen odlišné příběhy vedlejších postav Woolfe a Ryoushi, ale také epilogové příběhy s každým z původních sedmi potencionálních partnerů. Kromě toho obsahuje příběh v prostředí Arisu Academy, která představuje alternativní školní scénář s celým obsazením. Celkově nabízí deset různých příběhů, které si fanoušci mohou užít a hrát v libovolném pořadí. Za tímto projektem stojí nezávislé studio Primula.

Bez znalosti sem nelez

Musím se přiznat, že pro mě bylo celkem obtížné chápat určité příhody v TAISHO x ALICE: HEADS & TAILS. Pokud jste stejně jako já nehráli původní hry TAISHO x ALICE, rovnou vám radím, abyste nejprve tak učinili. Jak jsem v úvodu zmiňoval, jedná se o rozšíření, které nejenže vysvětluje některé události z minulých epizod, ale také představuje nové příběhy. Recenzovaná hra se proto řadí do kategorie projektů, u nichž platí, že bez znalosti děje, hrdinů a jakéhokoliv jiného kontextu z dřívějších dílů do nich nemá cenu vstupovat. Ano, i když neznáte dosavadní tituly, lze si projekt do jisté míry užít, ale nepochopíte narážky nebo souvislosti. Proto opravdu doporučuji, abyste si nejprve prošli veškeré části série Taisho x Alice, jež tato série nabízí, a až poté přešli na tento recenzovaný kousek.

Celkem zde na vás čeká deset jednotlivých příběhů, které můžete odehrát v libovolném pořadí. Mám na mysli, že nejste nuceni projít životní linii Sněhurky, abyste si například otevřeli tu vlčí. Tohle je celkem pěkná mechanika, i když na jednu stranu by možná bylo lepší, kdyby existovala nápověda nebo alespoň krátký text, jak chronologicky postupovat pro co nejlepší zážitek. Na druhou stranu ale nejste ničím vázáni a můžete si hříčku užít po svém, v jakémkoliv pořadí se vám zlíbí.

Co ale rozhodně musím vyzdvihnout, je vizuální stránka TAISHO x ALICE: HEADS & TAILS. Má opravdu skvělou pohádkovou grafiku, na kterou jsem se dokázal hodiny dívat. Tohle je jedna z věcí, které mám na vizuálních románech opravdu rád. Vývojářům totiž umožňují zaměřit se na důležité aspekty, jako je celkový vzhled, příběh a hratelnost. Vzhledem k tomu, že se jedná o klikací hříčku, kde není zapotřebí vymýšlet nejbláznivější mechaniky, je už zřejmé, na čem vývojáři při tvorbě dali největší důraz. Vizuální stránka je zpracována na opravdu vysoké úrovni a přispívá ke kouzlu a atmosféře příběhů. Díky nádherným ilustracím se snadno necháte strhnout do pohádkového světa.

K tomu všemu ještě vynikajícím způsobem přispívá hudební doprovod. Nejedná se o žádné metalové či rockové melodie, ale o krásné orchestrální tóny, které dokreslují pohádkovost této hry. Jediné, co mě trochu mrzí, je, že na rozdíl od jiných vizuálních románů postavy v TAISHO x ALICE: HEADS & TAILS nemají dabing a většinou od nich uslyšíte spíše skřeky či vzdechy. To ovšem rozhodně titulu neubírá na plusových bodech. Věřím, že kdybych měl znalost příběhu, rozhodně bych si tento skvost užil mnohonásobně více. Po herní stránce neděláte kromě klikání myší prakticky nic jiného. Občas se vám naskytne příležitost vybrat mezi dialogovými variantami nebo pojmenovat jednu z postav.

Platforma PC
 • Datum vydání 27.07.2022
  • Vývojář Primula
  • Vydavatel Pencil

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.