Tennis Manager 2021 intro

Tennis Manager 2021 – vychovejte hvězdu

9. 11. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Sportovní manažerské hry zažívají v posledních letech velký úspěch. Nyní si přijdou na své všichni milovníci „bílého sportu“, jak je tenis také nazýván. Zde se však neujmete přímo role některého ze světových hráčů, vaším cílem ve hře Tennis Manager 2021 bude vychovat tenisovou legendu.

Hned ze začátku se sluší zmínit, že ve hře nemůžete aktivně hrát tenis, tedy nebudete ovládat přímo hráče, kterého si vyberete. V Tennis Manageru 2021 se soustředíte čistě na roli managera a vše, co s touto důležitou úlohou souvisí.

Jakým manažerem se v Tennis Manager 2021 stanete?

Váš osud a reputace coby manažera tenisových hvězd je pouze ve vašich rukou. Hned ze začátku si vyberete tenisovou akademii, styl řízení a úroveň zkušeností. Je čistě na vás, jakou cestou se v tomto bodě vydáte, nicméně již zde je vhodné si řádné promyslet, jakým směrem, na jakou taktiku a na jaké typy tréninku se budete soustředit u svých svěřenců. Pomocí zvolené akademie získáte atributové body za různé oblasti odbornosti v tréninku i řízení.

Je jen na vás, zda budete chtít být solidní řečník a mezilidský komunikátor, který dokáže hráče účinně namotivovat, nebo budete hrát roli vysloužilé hvězdy, jejímž cílem je usměrňovat začínající hráče svými technikami bekhendu, forhendu a rotace.

Pokud vás žádná akademie neosloví, hra vám umožní vytvořit si i svou vlastní. Zde je však vhodné, abyste za sebou už měli odehraných pár hodin ve hře, protože k samotnému navolení akademie a následnému vhodnému využití atributů už opravdu musíte něco o hře vědět a znát herní mechanismy a principy.

Akademie však není pouze pro získání atributů. O svou akademii se budete muset také patřičně starat, a to od hráčů a zaměstnanců až po tiskové konference, zařízení, vybavení a finance. Dokonce i když vše zvládáte a máte vše pod kontrolou, závisí na vás lidé, kterým se musíte zodpovídat. V tomto ohledu dává Tennis Manager 2021 okusit opravdový úděl vedoucího manažera takového centra.

Na vašich bedrech bude i následné vylepšování a rozšiřování akademie. Moderní a kvalitní tenisové kurty, prvotřídní zdravotnické zázemí a zařízení, obchodní centrum atd., to vše budete moci vybudovat, aby vaše akademie zazářila a stala se proslulou po celém světě. Modernizace infrastruktury vaší akademie je sice nákladná, ale umožní vám najmout více zaměstnanců, zvýšit obchodní příležitosti a přilákat talentované hráče.

Zdroj: igdb.com

Každý po vás něco chce a nikde se nezavděčíte všem

Jak už to, tak bývá, každý po vás něco chce, a nikdy nelze se zavděčit úplně všem. Vaši trenéři a školitelé spoléhají na to, že je umístíte na pozice, kde budou nejefektivnější. Zároveň čekají, že si férově rozdělíte povinnosti, aby nikdo nebyl přepracovaný. Vaši scouti zase bude očekávat, že je budete vysílat na specifické „mise“ a zápasy, aby měli nejlepší přehled.

Dále tu jsou samozřejmě hráči, z nichž každý chce být nejlepší a potřebuje vedení, aby dosáhl svého vysněného cíle, a tedy i milionové kariéry. Opět to však není pouze o jejich výkonech (i když z velké části samozřejmě ano), každý hráč má také svoji smlouvu a smlouvy o sponzorských smlouvách, na které byste měli dohlížet.

Nicméně je zde i váš „tažný kůň“, tedy hvězda vaší akademie a klíčový hráč. Tato jednička vede vaši školu od vítězství k vítězstvím (tedy alespoň by měla) a tím samozřejmě zvyšuje příjmy, ale i pověst akademie, které šéfujete vy. Je však jasné, že nebudete vyhrávat hned od začátku. Hodnocení jako takové vám dělá i prohraný, ale dobře zahraný zápas. Pokud tedy prohrajete těsně nebo váš svěřenec ukázal dobrý výkon, i to hraje roli.

Váš zrak by proto měl hledět více na tohoto hráče – bude vaším hlavním cílem, budete s ním trávit většinu času prací a přemýšlením o něm. Vaši pozornost budou samozřejmě potřebovat všichni hráči, ale úspěch vašeho klíčového hráče je jedním z nejdůležitějších aspektů sezóny.

Sluší se jednoznačně zmínit, že hra nabízí více než 2000 turnajů a je zde také více než 5000 hráčů, což už je opravdu pořádná porce., Každý hráč má navíc svoji kartu a specifické vlastnosti.

Zdroj: igdb.com

Sezónní cíle a nejistá budoucnost

Samozřejmě i nad vámi jsou nadřízení, konkrétně ředitel a členové představenstva, kteří vám stanoví několik sezónních cílů. Jedná se zejména o dosažení stanovené finanční bilance, ale také nábor nových hráčů a jejich následné prokazatelné zlepšení. Chtít se po vás budou pochopitelně i nejlepší možné výsledky v daných soutěžích a turnajích, kterých se budete účastnit.

Hra je velmi pestrá a nabízí mnoho karet se spoustou věcí. Turnaje, kterých se každý z vašich hráčů účastní, byste měli pečlivě vybírat podle úrovně jejich dovedností, fyzické (ale i psychické) kondice a typu povrchu kurtu.

Velmi důležité je také plánování tréninků před turnaji, ale i mezi nimi, a také jejich intenzity. Vaším cílem je, aby se vaši hráči každý týden zlepšovali, ale zároveň je nechcete přetěžovat. Ve hře jsou již přednastavené tréninkové postupy, ale hra vám umožní, a to velmi konkrétně, určit, co bude váš svěřenec v každém tréninku dělat.

Co je velmi efektivní, je také adekvátně měnit herní plán hráče na základě toho, proti kterému soupeři právě bude nastupovat. Toto určování herní taktiky je patrně jedna z nejzábavnějších částí hry. Budete rozhodovat, zda budete hrát agresivně (a do jaké části kurtu), nebo pasivně (a budete snažit soupeře spíše vyčerpat dlouhou hrou). Všem těmto strategiím, kterých je ve hře několik, však také musí váš hráč odpovídat po technické a fyzické stránce. Pokud váš svěřenec má oproti soupeři slabší výdrž, sázet na unavení je prakticky bezmyšlenkovité, protože jediný, kdo se unaví, bude váš hráč.

Zdroj: igdb.com

Poznejte svého soupeře

Je tedy nutné sledovat nejen vašeho hráče, ale také mít informace o protihráči, abyste mohli efektivně využívat jeho slabin a používat dropshoty, otočky nebo přiblížení k síti, když to soupeři tolik nevyhovuje.

Zatímco herní plány ostatních hráčů můžete nastavit pouze před zápasem, pokud se tak rozhodnete, zápasy svých klíčových hráčů sledujete živě a můžete se přizpůsobit stylu soupeře uprostřed hry.

Protože váš klíčový hráč je pro vás primární, budete se automaticky účastnit všech jeho zápasů. Díky tomu si můžete přečíst přehled o soupeři a jeho stylu a podle toho přizpůsobit svůj plán. Před začátkem zápasu nabídnete své hvězdě nějakou radu nebo motivaci.

Když však dojde čas na měření sil na kurtu, nemyslete si, že vaše práce končí. Sice nemůžete hráče přímo ovládat, nicméně máte pod kontrolou úroveň jejich intenzity při podání, returnu a hře klíčových bodů. Pokud jim jejich soupeř dělá problémy, můžete změnit herní plán nebo upravit specifika a strategii, aby se situace vrátila ve váš prospěch nebo abyste zkusili zachránit, co se dá.

K dispozici je také možnost promluvit si s hráčem a uklidnit ho, pokud je frustrovaný, nebo mu pogratulovat k dobře odehranému setu.

Zdroj: igdb.com

Grafika a rozhraní

Sledování těchto zápasů je rozhodně zajímavé a určitým způsobem i napínavé, bohužel se však nejedná o žádnou grafickou jízdu. Nejsou zde ani žádné příjemné vizuální efekty nebo HD top momenty. Důraz je v tomto ohledu kladen spíše na řízení tenisu a živé zápasy slouží k tomu, abyste mohli svého klíčového hráče vést realističtěji.

Mimo zápasy je uživatelské rozhraní hry velmi přehledné a je radost se v něm pohybovat, nabízí však tolik možností, že se můžete snadno v návalu emocí překliknout. Je zde tedy důraz na to, abyste do toho šli s chladnou hlavou. Nic není nepřehledné ani složité k nalezení, máte k dispozici užitečné karty nápovědy a v tomto ohledu vše funguje opravdu dobře.

Slabší je bohužel také zvuková stránka hry, která neoslní a je nevýrazná.

Tennis Manager 2021 je velmi povedený a propracovaný sportovní manažerský simulátor, který ukazuje zákulisí světa tenisových legend a jejich manažerů. Hra má rozhodně co nabídnout, a pokud patříte mezi milovníky tenisu, je to pro vás jasná volba. Celkový dojem však shazuje dolů slabší zvuková stránka a celkové ozvučení. Grafika zápasů by také mohla být o něco lepší.

Klady
 • mnoho turnajů a soutěží, kam můžete své svěřence přihlásit
 • více než 5000 hráčů
 • přehledné uživatelské rozhraní
 • komplexní manažerský simulátor
Zápory
 • slabší grafika v živých zápasech
 • slabší zvuková stránka hry
Platforma PC
 • Datum vydání 07.09.2021
 • 0.0

  Doporučujeme

  Vizuál

  Audio

  Příběh

  Znovuhratelnost

  Technické zpracování

  Obtížnost

  Petr Polák

  Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.