The Artist - úvod

The Artist – právník hledá múzu

18. 11. 2023
 

Ve hře The Artist se vžijete do kůže úspěšného právníka. Ačkoliv je tento titul určen pro starší publikum, nesází pouze na jedno. Naopak tento strhující, dramatický vizuální román staví především na příběhu a silných charakterech postav. Hra nám nabídne romantiku, humor i dramatické situace, jež zažijete během vašeho vztahu s Avou Blackwoodovou. Kompletní titul by nám pak měl přinést několik možných konců. The Artist nás tedy vezme na pořádnou emocionální jízdu.

Hra prozatím nabízí pouze první kapitolu, jež je k vyzkoušení na Steamu pro všechny zcela zdarma, protože vývojáři ji vydali jako free-to-play. Pokud by vás nakonec hra zaujala a chtěli byste podpořit její autory, můžete si zakoupit DLC Developer Donation za 4,99 eur.

Právník, ale i umělec

Na začátku se seznámíte s vaší postavou vystudovaného právníka, který je vyhořelý ze svého povolání. Nebaví ho už docházet do práce, jež ho nenaplňuje a nikdo si ho v ní neváží. Jeho snem se stává tvorba obrazů. Avšak kvůli stresu v práci a chybějící lásce v jeho životě mu zkrátka chybí inspirace. V této chvíli vám hra dovolí vybrat si jméno pro tuto postavu, abyste jí tak trochu vdechli život.

Z tohoto stereotypu ho vytáhne až jeho přítel Rowan, který je známý novinář a pořádný svůdník. Vezme vaši postavu na takzvané rande naslepo, kde se seznamujete s opravdu dosti extrémními ženami. Mezi všemi však vyčnívá pouze jedna, jež si získá vaše srdce a pozornost, a tou je právě Ava. Ava je pro vás taková tajemná múza, která ve vaší postavě vyvolává zvědavost a tolik dalších pocitů. Je to ten typ ženy, jenž vás donutí zpochybnit vše, co víte o vztazích. Jestli však zůstanete s Avou, nebo ne, se bohužel dozvíte až v plné verzi hry.

Co nám hra prozatím nabízí

Hra The Artist je prozatím v předběžném přístupu, ale i tak nabízí kolem dvaceti šesti tisíc slov v dialozích. Dále můžete vidět dvanáct animovaných scén, galerii ve hře (odemyká se určitými interakcemi) anebo deset achievementů na Steamu, jež si můžete sesbírat. První akt vám zabere hrací dobu kolem hodinky a půl až dvou hodin. Pokud budete chtít sesbírat všechny achievementy, musíte hru projít minimálně dvakrát.

Hra vám představuje svůj jedinečný styl, jenž je dokreslen hudebními (instrumentálními melodiemi) a zvukovými efekty (například zvonění telefonu, dav lidí atd.). V The Artist najdete prozatím pouze jednu sexuální scénu s dvěma trošku odlišnými variacemi průběhu. Je to dáno zřejmě tím, že tento první akt slouží jako úvod do celého titulu. Autoři se tak snaží vybudovat spíše silný příběh než extrémně smyslnou hru pro zaryté fandy erotických her.

Co plánují vývojáři z Grotslot do budoucna?

Vývojáři by rádi dodali ještě dva akty, jež už nebudou free-to-play. Druhý akt by měl navazovat přibližně tam, kde končí první, a měl by trvat stejnou dobu. Co se týká třetího dějství, to nám ukáže jeden z možných konců, u něhož bude záležet na vašich rozhodnutích skrze hru. Tím však autoři zdaleka nekončí. Chtěli by ještě dodávat bonusový obsah ve formě DLC ke všem příběhům, jež se rozhodnou vyprávět.

„The Artist přináší hluboký příběh s propracovanými postavami, který slouží jako úvod do celého herního titulu. I když je první akt zdarma, může se pyšnit zajímavým grafickým zpracováním a zvukovými efekty, jež dokreslují atmosféru příběhu o lásce a důvěře. Jedná se o vizuální novelu, a proto zde nehledejte žádné minihry, stačí vám jen klikání na myš. Příběh byl vskutku zajímavý, a tak nezbývá než doufat, že autoři si tento standard udrží i nadále.“

Platforma PC
 • Datum vydání 29.08.2023
 • Vizuál

  Audio

  Příběh

  Znovuhratelnost

  Technické zpracování

  Obtížnost

  Petra Svobodová

  Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.