The Callisto Protocol – logiášek

The Callisto Protocol odhalil mutující nepřátele

24. 8. 2022
Zdroj náhledu: Striking Distance Studios

The Callisto Protocol se odehrává ve vězeňské kolonii Black Iron na Jupiterově měsíci Callisto ve vzdálené budoucnosti roku 2320. Hráči se ujmou role Jacoba Leeho, který musí čelit mimozemské invazi. Všechno v The Callisto Protocol, od hratelnosti až po hororové konvence, je přirovnáváno k Dead Space, ale hra se v mnoha ohledech liší. Za prvé je o něco brutálnější, což je patrné z každého traileru, včetně tohoto nového, který se objevil na Gamescomu.

Jak se můžete podívat níže, vidíte Leeho, jak se plíží, bojuje s nepřáteli, sjíždí vodovodní potrubí, účastní se napínavých bojů zblízka a umírá hrůznými způsoby. Trailer rozhodně vzbuzuje nadšení a ukazuje jeden jedinečný prvek. Nepřátelé v The Callisto Protocol vypadají jako zombie nebo klikači z The Last of Us, a navíc mohou na místě mutovat přímo před vašima očima. Například bezhlavý nepřítel, jehož vidíte ve videu, je spoután gravitačním polem a najednou si roztrhá tělo, ztloustne a vypadá silnější než předtím, protože ho Lee nezabil dostatečně rychle.

Co vlastně všechno už víme?

Jako první informace nám byla představena zápletka hry. The Callisto Protocol se odehrává na mrtvém Jupiterově měsíci Callisto v roce 2320 a vypráví příběh Jacoba Leeho, vězně ve věznici Black Iron, který musí bojovat o život, když záhadná epidemie uvrhne měsíc do chaosu. Dozorci a vězni mutují v monstrózní stvoření zvaná biofágové a Jacob musí bojovat, aby přežil hrůzy věznice Black Iron a odhalil temná tajemství Společnosti spojených Jupiterů.

Podle informací, které nám byly postupně předkládány, například víme, že se The Callisto Protocol bude mnohem více zaměřovat na boj zblízka. Pomocí různých zbraní budete bojovat na krátkou vzdálenost i na dálku. Na rozdíl od Dead Space, kde zabíjíte pomocí technických nástrojů, bude The Callisto Protocol obsahovat konvenčnější zbraně, které bude možné vylepšovat pomocí technologických stromů. Zbraně budou snadno dostupné, ale munice už ne, tudíž během hry nebudete moci zběsile střílet.

Poté jsme se seznámili se dvěma typy nepřátel. Prvním z nich byl Blind, typ lidského tvora, který nemá oči, ale jeho tělo zdobí chapadla. Pravděpodobně se nejčastěji vyskytuje v tmavých a slabě osvětlených místnostech. Druhým protivníkem není organická bytost, ale správný bezpečnostní robot. S tím se setkáváme, procházíme-li vězeňskými bloky a celami.

Na závěr dodejme, že se již nějakou dobu spekulovalo o tom, že se The Callisto Protocol bude odehrávat ve světě PUBG. Tyto spekulace v herní komunitě vyplývají pouze ze skutečnosti, že oba tituly mají společného vydavatele. Ostatně sám Glen Schofield na svém twitterovém účtu poznamenal, že jde o dva odlišné světy, které nemají kromě vydavatelů nic společného.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.