The Killing Antidote – je celkem roztomilá

The Killing Antidote se inspiruje sérií Resident Evil

15. 2. 2024
Zdroj náhledu: MetalStar Studio

Projekt nazvaný The Killing Antidote (v originálním znění 致命解药) je počinem dvou čínských nezávislých autorů Johnnyho a Nauxe, jejichž dílo čerpá inspiraci z kultovní zombie série Resident Evil. Na rozdíl od klasického střílení se však jedná o směsici akce a logických prvků, připomínající hru Haydee. Příběh je umístěn do daleké budoucnosti, kdy lidstvo stojí na pokraji vyhynutí kvůli neznámému viru, který lidi proměňuje v chodící mrtvoly. Hlavní postavou je mladá novinářka Jodi, která se vydává na nebezpečnou záchrannou misi. Jejím cílem je ověření existence a případné získání léku schopného zastavit ničivou mutaci. Ačkoliv je příběh zpracován v duchu klasického klišé, jež už bylo mnohokrát opakováno, primárním lákadlem The Killing Antidote není narativ, nýbrž hratelnost.

Zdroj: MetalStar Studio

Projekt The Killing Antidote nabízí kromě akce, hledání předmětů, jako jsou přístupové karty, a logických výzev také rozsáhlé možnosti kustomizace protagonistky. Hra se nyní nachází ve fázi testování a již nyní vám umožňuje měnit účes, barvu vlasů, proporce těla, velikost poprsí a volit různé druhy oděvů. Výchozí podoba hrdinky přitom připomíná ikonickou Jill Valentine z Resident Evil – což je rozhodně plus. Ačkoliv se dá vycítit jistý erotický podtext, titul rozhodně není nikterak sexuální, proto se nemusíte obávat explicitního obsahu (nude mod ale už existuje). Vývojáři používají Unreal Engine a je třeba uznat, že vizuál hry je na vynikající úrovni. Autoři se snaží vytvořit co nejpůsobivější hororovou atmosféru a doposud se jim to zdárně daří. U nepřátel můžete odstřelovat končetiny nebo je masakrovat na blízko pomocí nože či sekery, což gamesu činí o to více zapamatovatelnou. Děsivá scenérie by kvůli zřetelnému ženskému prvku, zvýrazněnému pěknými křivkami a rozličnými outfitovými nálezy během hraní, mohla být považována za sníženou, ale paradoxně tomu tak není. Hra zaujme nejen výtvarně, ale i po audiovizuální stránce nabízí kvalitní herní zážitek.

Titul zatím nedisponuje fixním datem vydání ani cenovkou, nicméně už nyní ho lze zařadit do seznamu přání na Steamu a zároveň podat žádost o účast v testovacím procesu. Zprvu mě znepokojovala myšlenka, že by mohlo jít pouze o klon série Resident Evil. Realita je ale jiná; dílo sice vychází z určité inspirace, avšak díky vlastním unikátním prvkům se mu daří odlišit. The Killing Antidote představuje zajímavý projekt, u kterého doufám v jeho úspěšné dokončení.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.