The Last Case of Benedict Fox – úvodka

The Last Case of Benedict Fox ukazuje hratelnost

4. 7. 2022
Zdroj náhledu: Plot Twist

Během letošního Summer Game Festu byla představena temná adventura s názvem The Last Case of Benedict Fox, jejíž vydání je naplánováno na jaro příštího roku. Titul si zahrajete na PC a Xbox Series X/S. Majitelé Xbox Game Passu navíc obdrží hru zdarma v den jejího vydání.

The Last Case of Benedict Fox je temně laděná metroidvania, plošinovka a adventura v jednom. Tvůrci ze studia Plot Twist nám konečně ukázali první gameplay, díky kterému si můžete udělat jasnější obrázek o finální podobě hry. Čeká vás prozkoumávání starého panství a ještě děsivějšího limba rozpadajících se vzpomínek, ve kterém budete muset překonat logické hádanky, mnohé překážky a bojovat s démony. Náročný soubojový systém vám rozhodně nedá nic zadarmo a bude vás nenásilně nutit k chytrému využívání různých zbraní a schopností. Nemusíte být nejsilnější, ale když budete chytří, porazíte i daleko silnějšího nepřítele.

Příběh se bude točit kolem samozvaného detektiva Benedicta Foxe, jenž se spojen nečistým poutem s démonem, který mu umožňuje prozkoumat mysl nedávno zesnulých. Jinak řečeno, dovoluje mu vstoupit do vzpomínek a odhalit tak chladnokrevné zločiny či zakázané rituály. Benedict je na stopě vraždy mladého páru, jejichž dítě bylo uneseno. Využijte pouta s démonem, který vám v limbu propůjčí své schopnosti, odhalte tajné organizace, najděte vraha a unesené dítě, přežijte v chaosem zmítaném světě… to vše na pozadí temně laděného příběhu ve stylu Burtona, inspirovaném Lovecraftovými nočními můrami.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.