Deus Ex – kaňour

Tvůrkyně Strážců Galaxie a Deus Ex bude pracovat v BioWare na novém Mass Effectu

4. 7. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Executive narrative director společnosti Eidos-Montréal, Mary DeMarle, nastoupila do společnosti BioWare na pozici senior narrative director. DeMarle byla naposledy zodpovědná za tvorbu příběhu a vedení týmu scenáristů marvelovské hry Guardians of the Galaxy, předtím dohlížela na všechno kolem her ze série Deus Ex. Byla také hlavní scénáristkou a tvůrkyní příběhu hry Deus Ex: Human Revolution, než se stala režisérkou příběhu celé série.

Pokud jste se po akvizici společnosti Eidos-Montréal skupinou Embracer těšili na přímé pokračování hry Deus Ex: Mankind Divided od stejného týmu, možná je načase tento sen opustit. Remaky původních her mohou být v plánech Embracer krokem číslo jedna.

DeMarle má na svém kontě i další scenáristické počiny, jako Homeworld 2 a Myst 3: Exile i Myst 4: Revelation, ale zdá se, že právě její práce na Strážcích Galaxie je pro její novou pozici v BioWare nejrelevantnější. Zatímco děj Dragon Age: Dreadwolf je v tuto chvíli snad již poměrně pevně daný, ještě před pěti měsíci společnost BioWare podávala inzerát na pozici „Narrative Director – Mass Effect“ a hledala někoho, kdo by „spolupracoval s hlavním vedením na vytvoření příběhu, rozvětvené hratelnosti a vize postav“.

Zatímco datum vydání Dragon Age: Dreadwolf stále nemáme, víme, že další Mass Effect je vizí ještě vzdálenější budoucnosti. Ty hlubokomyslné a smysluplné rozhovory mezi misemi ve Strážcích Galaxie určitě připomínaly Mass Effect v jeho nejlepší formě, kdy skákaly mezi vtipnými replikami a překvapivě dojemnými momenty sbližování. Snad se podaří podobně kvalitní rozhovory převést i do nového Mass Effectu.

Zdroj: pcgamer

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.