LOTR: Gollum hra

Novinky o hře LOTR: Gollum aneb Milášku, kde jsi?

29. 3. 2021
Zdroj náhledu: Daedalic Entertainment

Německé vývojářské studio Daedalic vypustilo v roce 2019 do světa zprávu o připravované hře The Lord of the Rings: Gollum. Fanoušky fantasy a hlavně série Pána prstenů pochopitelně tato informace naplnila radostným očekáváním. Jenže od té doby panovalo pověstné ticho po pěšině a mnozí možná na chystaný titul pozapomněli.

Daedalic však rozhodně neusnul na vavřínech. Kromě oznámení, že se na hře usilovně pracuje, mimo jiné zveřejnil i spolupráci s Naconem. Největší peckou je ovšem odtajněný oficiální trailer.

Dobrodružství zakrslého schizofrenika

Necelá minuta nás tak přenáší do slavné Středozemě, kde se (jak již samotný název vypovídá) převtělíme do hobita Gluma. Toto stvoření v celém LOTR universu zabírá místo stěžejní postavy. Hra neodkrývá přesné dějové zasazení, vidíme pouze hlavního hrdinu snažícího se proplížit tvrzí plnou skřetů či jeskyní zamořenou pavouky. Pozornému oku neunikne, že způsob, jakým charakter leze, je velmi podobné hře Uncharted.

LOTR: Glum
LOTR: Gollum

Zdroj: Daedalic Entertainment

Akční fantasy hra by měla být inspirována ryze knižní předlohou a bude obohacena o možnosti rozhodování, jež budou mít vliv na příběh. Potenciál znázornění Glumovy životní pouti je velký. A vyvstává nekonečné množství otázek – budou flashbacky z jeho minulosti? Jak zešílel? A co Mordor? 

Předběžný termín vydání The Lord of Rings: Gollum je odhadnutý na rok 2022. Jakékoliv další novinky budeme pochopitelně monitorovat. A pro ukrácení čekání doporučujeme si mezitím alespoň jednu knížku ze slavné série spisovatele Tolkiena přečíst, popř. naposlouchat ve formě audioknihy.


Článek pro Gaming Professors napsala Jana Hykešová

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.