The Lord of the Rings Gollum – úvodka

The Lord of the Rings: Gollum ohlašuje datum vydání

25. 5. 2022
Zdroj náhledu: Daedalic Entertainment

The Lord of the Rings: Gollum byl vůbec poprvé oznámen již v roce 2019 a za ty necelé tři roky jsme o titulu získávali skutečně velice málo informací. Zmínka o hře se naposledy objevila na Game Awards minulý rok velkolepým trailerem, díky kterému jsme si mohli udělat dobrou představu o tom, jak se titul bude hrát. Z ukázky je jasně vidět, že hráč bude postaven do nelehké role založené na výběru mezi šílenou osobností Gluma a umírněnějším Sméagolem. Dvojitá osobnost Gluma nabídne dvě cesty a pouze vy sami si zvolíte, po které chcete kráčet. Tato mechanika s sebou nese důležité volby, které mají ovlivňovat celý příběh a zejména dva jeho možné konce. Dále je to také důraz na kradmý způsob pohybu, takže si milovníci stealthu přijdou na své. Jelikož je Glum rychlý a mrštný, chybět nebudou ani rozmanité možnosti šplhu na skály či další vyvýšená místa, díky čemuž můžete nad protivníky získat značnou výhodu. Autoři přesto tvrdí, že hrou zvládnete projít i bez toho, aniž byste museli někoho zabít. Logické hádanky budou taktéž součástí hratelnosti.

Zdroj: Daedalic Entertainment

Od oznámení z minulého roku se k nám ovšem až do dnešních dní nedonesly žádné další informace. Mlčení vývojářů se nakonec prolomilo oznámením data vydání, které je možná blíže, než by kdo očekával. Poznamenejte si datum 1. září 2022, kdy The Lord of the Rings: Gollum dorazí nejen na PC, ale i konzole včetně PlayStationu 4/5, Xbox One a Xbox Series X/S. Na Nintendo Switch bude mít hra bohužel menší zpoždění (vyjde cca koncem roku), což samozřejmě přineslo několik stížností od majitelů této konzole.

Zpráva skrze oficiální twitter hry ihned začala sbírat radostné reakce a ohlasy nadšených fanoušků, kteří se snad nejvíce těší na ikonická místa z filmů a knih. Radost vzbuzují také postavy, protože Daedalic Entertainment potvrdili přítomnost legendárního Gandalfa. To samé se ovšem nedá říct o Bilbo Pytlíkovi, u kterého je dost možné, že se ve hře z mnoha důvodů ani nemusí objevit. Příběhově by se události měly pohybovat asi osm let před tím, než Frodo získal prsten, tedy někde na začátku první knihy série Pán prstenů od J. R. R. Tolkiena. Vývojáři se řídí především knižní předlohou, a tak reference na filmy spíše neočekávejte.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.