the sims 4 náhled

The Sims 4- petice za přidání genderově neutrálních zájmen

24. 10. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Hra The Sims 4 se několikrát aktualizovala, aby zahrnovala více LGBT+, ale stále neobsahuje genderově neutrální zájmena pro postavy. The Sims 4 vyšlo již před více než sedmi lety. Od té doby se často aktualizuje, protože Maxis do něj přidává neustále nový obsah. Ve hře ale stále chybí jedna funkce, za kterou podepsalo petici více než 20 000 fanoušků. Jedná se o genderově neutrální zájmena. Petice na Change.org postupně sbírá příznivce. Stále více lidí z komunity si totiž uvědomuje, že nastal nejvyšší čas přidat do hry inkluzivní genderový jazyk. Díky tomu by se zohlednili ti, kteří používají rodově neutrální zájmena.

Zdroj: static0.gamerantimages.com

Petici založila streamerka Momo Misfortune na Twitchi. Ta uznává, že hra The Sims 4 se aktualizuje tak, aby vyhovovala členům LGBT+ komunity. Zároveň však říká, že by se mělo odstranit používání genderového jazyka založeného na typu těla každého Simíka. Místo toho se v petici navrhuje, aby si hráči sami mohli vybrat, jaká zájmena chtějí pro své Simíki používat.

Maxis má zájem o úpravu hry The Sims 4. Chce, aby vyhovovala současným standardům, co se týče životního stylu a genderové identity. Maxis se přizpůsobil už tím, že nezamyká věci jako typy oblečení, typy těla a hlasy pro konkrétní pohlaví. Navíc, jak uvádí petice, nedávné balíčky s obsahem neužívají genderová zájmena, ale odkazují přímo na Simíky jejich jménem.

The Sims se snaží o přizpůsobení a umožnění hráčům ovládat každý aspekt života svých Simíků. Pro Maxis to znamená pouze to, že umožní hráčům upravovat si zájmena své postavy. Naprosto stejným způsobem, jakým si upravují každou jinou část svého Simíka. Hra již obsahuje další inkluzivní možnosti i z hlediska sexuality. Nezbývá tedy než čekat, až přijde do hry genderově neutrální jazyk.

Petice vytvořili začátkem roku a je téměř u svého konce. EA to zatím nijak neřeší. V petici se však uvádí, že i když se tím pro The Sims 4 nic nemění, tak si toho EA všimne. Autoři petice doufají, že se zahrne genderově neutrální jazyk pro The Sims 5 nebo jiný obsah do The Sims. Petice se stali úspěšnými už v minulosti, například se díky nim přidalo do The Sims více rozmanitých odstínů pleti. Doufejme tedy, že si někdo z EA všimne a poslechne hlas své komunity.

The Sims 4 je nyní k dispozici pro PC, PS4 a Xbox One.

Zdroj: gamerant.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.