Escapade

Transmutantka Escapade se přidá do světa Marvel už v červnu

14. 5. 2022
Zdroj náhledu: Marvel

Na výroční oslavu Pride Month se letos Marvel Comics rozhodli představit zcela novou postavu. V Marvel´s Voices Pride #1 se objevila Shela Sexton, alias Escapade, transmutantka se skutečně skvělou silou. Escapade se totiž může přemístit z místa na místo nebo přemístit jakoukoliv fyzickou či abstraktní věc s jinou osobou, tedy od různých předmětů až po schopnosti nebo zkušenosti.

Nemůže ale používat svoje schopnosti, kdy se jí zachce. Dokáže je udržet pouze několik hodin a musí být do sedmi stop od svého cíle, což je velmi krátký dosah. Navíc, jak všichni už dávno víme, zrovna přemisťování je velice složitá komiksová schopnost. Naštěstí pro ni má ještě speciální opasek a kamaráda Morgana, který jí ho umí opravovat. Navíc jsou oba profesionální zloději.

Ve svém prvním komiksu se setká s Emmou Frost a Destiny, což jí změní život. Slovy tvůrkyně postavy Charlie Jane Anders: „Miluji Marvel Universe tak dlouho, jak si pamatuji. Možná zpívám animovanou znělku Spider-Mana ve sprše dodnes. Byla jsem tak nadšená, že jsem mohla představit nového hrdinu po boku mých nejoblíbenějších. Doufám, že Escapade a Morgan Red budou inspirací pro všechny trans a nebinární lidi, že i oni mohou bojovat za spravedlnost pomocí síly kreativity a vybrané rodiny.“

Zdroj: Marvel

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.