Two Leaves and a bud - Tea Garden Simulator - Cover

Two Leaves and a bud – Tea Garden Simulator

15. 11. 2021
Zdroj náhledu: igdb

Kdo z nás by to nechtěl zažít? Jednoho dne se prostě sebrat, políbit děti na čelo, říct ahoj manželce a vydat se vybudovat monopol na čaje všeho druhu. Že byste to chtěli? Výborně, neboť v novém Two Leaves and a bud – Tea Garden Simulator od studia Flying Robot Studios si to můžete vyzkoušet nejprve na nečisto. A věřte mi, není to zrovna procházka růžovou zahradou.

Hezky od nuly

Na začátku Two Leaves and a bud – Tea Garden Simulator se krátce pokocháte přírodou čínských hor, která vás zavede rovnou na vaši novou farmu. Pět malých políček, velká továrna a místo na skladování čaje, to je vše, co vám stačí. V továrně nakoupíte potřebné vybavení, najmete pár čínských otro… ehm, pracovníků a už se ukáže velký dodavatel, který si u vás objedná čaj. Žádný problém, říkáte si. Chyba. Tutoriál je vám v této hře vlastně k ničemu, jelikož vám tak úplně nevysvětlí, co dělat. Na vše tedy musíte přijít sami.

První čaj!

Tvoření čaje je zde od začátku ve stylu pokus/omyl. Jako první samozřejmě koupíte pole, naženete tam zaměstnance a ti jej začnou sbírat. Po sběru pak čaji začíná kolotoč zábavy, kdy jej postupně přesouváte z jednoho stroje do druhého a doufáte, že to děláte dobře. Nakonec výsledný čaj dáte ochutnat vašemu čajovému mistru, který vás s ním pošle do háje, že je to nepitelný hnus. Jste na dně, jak emočně, tak peněžně, a můžete začít odznova. Já si až po chvíli všimla, že na to, jak správně udělat který čaj, slouží zápisník, který najdete na obrazovce. Tak tedy, znovu do toho!

Zdroj: Flying Robot Studios

Jako na běžícím páse

Daří se vám. Díky úžasnému zápisníčku dokážete vyrobit čaje, které po vás obchodník chce. Ze začátku to jsou čaje obyčejné, jako bílý, černý, zelený a oolong, v jednohvězdičkové kvalitě. Musíte si hlídat, kolik kilogramů vypěstujete, protože následnými úpravami, jako je třeba sušení a drcení, se hmotnost snižuje a obchodník chce čaje více, ne méně. Vy jste šťastní, čajový mistr je šťastný, obchodník je šťastný a i vaši zaměstnanci září radostí, neboť konečně, po prvním debaklu, dostávají plat. Svět se zdá být nádherný, béžový, růžový. Neusnout však na vavřínech, to je základ.

Kvalitní je prostě lepší

Po úspěších jednohvězdičkového čaje však přijde studená sprcha – udělat čaj lepší kvality. A vy se začínáte plácat jako ryba ve vodě. Vše je v podstatě stejné jako u jednoduchých čajů, vše začíná sběrem. Výroba lepšího však už závisí na jiných aspektech, Každý má jinou teplotu sušení, jinou délku pod drtičem, další se například vůbec nedrtí. Zde začíná ta pravá sranda a docházejí peníze. Každý čaj musí jít na kontrolu k čajovému mistru, který vám řekne, že čaj je hrozný, a vy tak musíte začínat znovu. Měsíce ubíhají, peníze mizí a vy jste v depresích. Přiznám se, že jsem si musela zpracování těch čajů vyhledávat, protože jsem to sama nedávala a žádnou nápovědu vám hra, krom základních čajů (a to tam také nejsou všechny), prostě nedá.

Zdroj: Flying Robot Studios

Two Leaves and a bud – Tea Garden Simulator je bezesporu zajímavá hra. Stále v předběžném přístupu, takže toho mají vývojáři ještě dost na práci, protože UI je občas na pěst. Za cca šest euro se však koupě vyplatí, byť se u toho budete potit a proklínat ty, kteří čaj kdysi hodně dávno objevili. Zajímavostí je, že se na hře podíleli i experti na výrobu čaje, takže v případě naštvání můžete poděkovat jim.


Recenzi pro Gaming Professors napsala Kateřina Cveková.

Klady
 • hezké prostředí
 • na výběr z několika druhů čajů
 • grafické zpracování
Zápory
 • bez většího tutoriálu
 • UI je občas na zabití
 • docela obtížné v pozdější části hry
Platforma PC
 • Datum vydání 15.08.2023
 • 0.0

  Doporučujeme

  Gaming Professors

  Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.