Art Society - Box Cover

Umělecká Art Society bude česky díky REXhrám

20. 11. 2023
 

Umění je nesporně důležitou součástí lidského života. A ví to i tvůrci deskových her. Od aukční Modern Art od slovutného Reinera Knizii a bezmála dvacítky různých vydavatelství přes rodinné hry Museum: Pictura (v češtině od Blackfire) a Art Gallery (vydal Piatnik) až po nadmíru komplexní lacerdovku The Gallerist. Nejnovější počin Art Society slibuje dostatečně jednoduchá pravidla pro hraní se staršími dětmi, dle hodnocení na serveru BoardGameGeek.com jí ale nepohrdnou ani zkušení hráči. A my se jí dočkáme v české lokalizaci od vydavatelství REXhry.

Art Society vyšla pod křídly vydavatelství Mighty Boards na letošním veletrhu v Essenu. Ti vydali i Vesničku: Hru o budování osady (taktéž lokalizovaly REXhry) nebo Excavation Earth. Autorem Art Society je začínající Mitch Wallace. Na vizuální stránce se podílela hned šestice ilustrátorů: Veronica Grassi, Max Kosek, Angelica Regni, Sofia Rossi, Doris Shermadhi a Giacomo Vichy, přičemž pro většinu z nich jde o první deskoherní počin. Hra je určena pro 2 až 4 hráče od 10 let a na jednu herní partii budete potřebovat 30 až 60 minut.

Podobně jako ve hrách Museum: Pictura a Art Gallery se i v Art Society budete snažit sbírat ty nejcennější sady uměleckých děl. Na rozdíl od předchozích dvou her však v Art Society nenajdete reálná díla, jen odkazy na ně. Všechny obrazy získané v aukci s tajnou nabídkou ceny budete muset s rozmyslem uspořádat ve svém uměleckém pokoji. Zároveň si však musíte hlídat moderní trendy. Díla, která si žádný z hráčů nevezme, se totiž ocitnou v muzeích a změní tak hodnotu vaší sbírky. Hra vypadá, že neotřelé téma bude zpracovávat zajímavým způsobem. Snad se dočkáme co nejdříve.

Zdroj: Mighty Boards

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.