warcraft The Shattering

V edičním plánu FantomPrintu se objevuje další kniha z Warcraftu

26. 4. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Zatímco loňský rok vydavatelství FantomPrint oznámilo, že získalo práva na tři knihy (Před Bouří, Stíny povstávají, Illidan), o dalších se nemluvilo. Přeci jenom i tato trojice je příběhově na přeskáčku a Illidan stále nevyšel. Nicméně se v edičním plánu objevuje další slavný příběh, a to konkrétně The Shattering (Roztříštění). Jsou tu tak hned dvě dobré zprávy. Blizzard konečně vyměkl a určitá díla z celé jeho dílny se konečně budou překládat i do češtiny, a stále je tu někdo, kdo je v České republice přeloží a vydá. V knize The Shattering se řeší události po pádu Lich Kinga Arthase.

Pohroma je konečně poražena a armády Hordy i Aliance se vrací domů. Zároveň se tyto dvě strany dohodly, že na sebe nebudou útočit. Přesto se objevuje nové nebezpečí, které cítí především Thrall a Drek´Thar, protože se týká elementů. Ti se totiž něčeho bojí a neposlouchají šamany. Setkáme se tak s hromadou postav, kromě Thralla i s Garroshem Hellscreamem, Cairnem Bloodhoofem, Anduinem Lotharem, Jainou Proudmoore nebo Magnim Bronzebeardem. Zároveň kniha The Shattering otevírá příběh pro pokračování Thrall: The Twilight of the Aspects. Dočkáme se tak i toho?

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.