Takenokolor panda - logo

V Takenokolor se vrátíte zpět k pažravé pandě a zoufalému zahradníkovi

15. 4. 2024
Zdroj náhledu: REXhry

Rodinná deskovka Takenoko je moje velká srdcovka. Byla to první hra, díky které jsem objevila vydavatelství REXhry, nalákala jsem přes ni nějaké kamarády k hraní deskových her a s mužem jsme ji hráli tak moc, až už ji nikdo nechtěl hrát s námi, protože neměl šanci. Nedávno jsem si ji po několika letech zahrála znovu se synovcem a pořád funguje skvěle. A dokonce jsem si ani nemusela dohledávat žádná pravidla, jen to, při kolika kartách končí hra. REXhry v neděli oznámily, že chystají vydání titulu Takenokolor, který na Takenoko (nepřekvapivě) navazuje. Respektive ji převádí do žánru zakreslovaček.

Za Takenokolor stojí Antoine Bauza a Corentin Lebrat. Antoine Bauza je autorem nejen původního Takenoka, ale i megahitů, jako je 7 divů světa, Hanabi, Draftosaurus nebo Ghost Stories. Jméno Corentina Lebrata sice není tak známé, i tak je ale jeho ludografie působivá. S Antoinem Bauzou spolupracoval na Draftosaurovi a rozšíření Takenoko: Panďátka, a s Johannesem Goupym na geniální karetní hře Osmero, kterou u nás bude vydávat MindOK. Ilustrace Takenokolor sice dávají vzpomenout původnímu Takenoku, stojí však za nimi začínající francouzský ilustrátor Alexandre Roux. Takenokolor je určen 2–4 hráčům již od 6 let a odehraný byste jej měli mít za 20–30 minut.

Tematicky se v Takenokolor vrátíte zpět do kůže zoufalého japonského zahradníka, který se snaží udržet na uzdě pažravou pandu. Budete tedy muset rozšiřovat bambusový háj s dostatkem zavlažovacích jezírek a nalákat do zahrad ryby a berušky, aby se z ní stala klidná oáza plná barev. Oproti jiným zakreslovacím hrám se Takenokolor odlišuje nejen tím, že je hratelný i pro mladší děti, ale také tím, že jednotlivé fixy mají speciální nástavce, díky kterým slouží zároveň i jako kostky. V každém kole jeden hráč hodí čtveřicí kostkofixek, ty pak hráči postupně draftují a používají k zakreslování barevných bambusů, mraků a sluníčka. Titul nabízí několik úrovní obtížnosti a měl by tak být zábavný nejen pro děti, ale i dospělé.

Bohužel zatím není jasné, kdy Takenokolor vyjde. Textu by v něm však nemělo kromě pravidel být mnoho, snad to tedy REXhry stihnou rychle.

Zdroj: REXhry

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.