Valheim - sníh

Valheim překročil 10 milionů hráčů

28. 4. 2022
 

Vikingská hra o přežití – Valheim – dosáhla počtu 10 milionů hráčů, přestože byla vydána teprve před rokem. Na twitteru studia Valheim bylo zveřejněno, že od spuštění předběžného přístupu („Early Access“) v únoru 2021 překonala hra od studia Iron Gate hranici 10 milionů vikingů.

Podle tiskové zprávy, která na tento monumentální úspěch upozorňuje, dosáhl Valheim od svého uvedení na trh úctyhodného počtu milníků, včetně maximálního počtu 502 000 hráčů a extrémně pozitivního hodnocení ve službě Steam s více než 293 000 recenzemi, z nichž 95 % je pozitivních. Richard Svensson, generální ředitel společnosti Iron Gate Studios, k úspěchu hry o přežití poznamenal: „Nikdy jsme si nepředstavovali, že se Valheim stane tak velkým, ani v těch nejdivočejších snech.“ Svensson také prozradil, že tým studia se od spuštění hry zdvojnásobil a že „vědomí, že si Valheim užívají miliony hráčů po celém světě, je pro ně ctí a pokorou.

“Viceprezident vydavatelství Coffee Stain Albert Säfström si také našel čas, aby pochválil Valheim, a ve stejné tiskové zprávě dodal: „Sledovat cestu Valheimu během prvního roku předběžného přístupu a stanout po boku Iron Gate byla obrovská čest. Tým do hry vkládá všechny své vývojářské zkušenosti a lásku k řemeslu a je neuvěřitelné vidět, jak plody jejich práce přinášejí radost milionům lidí po celém světě.“

Navíc aktualizace Valheim Mistlands, která přijde později v tomto roce, přinese ještě více zábavy při přežití vikingů. Další velká aktualizace Valheimu slibuje hráčům zcela nový biom k prozkoumání, nepřátele k boji a nové zbraně k výrobě. Fanoušci mohou průběh aktualizace sledovat na komunitní stránce služby Steam.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.