Assassin´s Creed Mirage - úvodka

Ve hře Assassin's Creed se začaly objevovat reklamy

27. 11. 2023
 

Konzoloví hráči starších verzí hry o asasínech, jako je Valhalla, Odyssey nebo Origins, se dočkali nemilého překvapení, když se jim během hraní objevila vyskakovací reklama na nejnovější titul – Mirage. Studio Ubisoft následně reklamy odstranilo se slovy, že se jednalo o technickou chybu. Video s reklamou se objevilo na Redditu, kde reklama odkazovala na 20% slevu během známého výprodeje známého jako Black Friday. Znepokojující je, že reklama se skutečně zobrazila během načítání mapy.

Uživatelé v komentářové sekci pod videem byli jednáním společnosti Ubisoft samozřejmě dost znepokojení. Někteří uživatelé však nebyli vůbec překvapeni, vzhledem k tomu, že se během posledních asasínů objevují mikrotransakce na každém kroku. Pokud chcete nový skin, musíte si zaplatit.

Na platformě X uvedl Ubisoft, že se jednalo o technickou chybu a reklama by se měla zobrazit v sekci novinek o hře Assassin's Creed, avšak chyba způsobila zobrazení reklamy ve hře. Tak znělo prohlášení na oficiální stránce asasínů.

Podobná situace již nastala v roce 2019, kdy se v DLC ke hře Assassin's Creed Odyssey neustále ukazovaly reklamy v načítací obrazovce. Tenkrát Ubisoft uvedl, že se též jedná o chybu. Reklamy v singleplayerových hrách by mohly být problémem, obzvláště pokud nevlastníte fyzickou kopii a titul se může neustále aktualizovat. Momentálně se počet reklam na všech platformách zvyšuje a internetoví uživatelé jsou jimi přehlceni (posledním příkladem je YouTube). Mimo novinky, jako jsou battle passy, otevírání beden, ze kterých vám může padnout cokoliv, a mikrotransakce za každou kosmetickou úpravou ve hře. Doufáme, že tato „chyba“ ze strany Ubisoftu zůstane skutečně pouze chybou. Díky čemuž se tak nedočkáme žádných dalších úprav, které by mohly zkazit požitek ze samotné hry.

Anežka Ebrová

Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.