Výpravy do Minulosti - česká obálka

Výpravy do minulosti vyjdou česky s unikátní ilustrací na obálce 

19. 10. 2023
Zdroj náhledu: Blackfire

To, že se Výpravy do minulosti (v anglickém originále Trekking Through History) chystá lokalizovat vydavatelství Blackfire, již dávno víme. Co jsme ale nevěděli, je, že hra v českém vydání bude mít úplně novou, a subjektivně mnohem krásnější, ilustraci na obálce. 

Výpravy do minulosti jsou rodinná draftovací desková hra pro 2–4 hráče od 10 let, na jejíž jednu herní partii budete potřebovat přibližně 30–60 minut. Vydáte se v ní strojem času do tisíce let vzdálené minulosti a na vlastní kůži si budete moci zažít různé události, které utvářely naši civilizaci. Během tří herních dnů se budete snažit získat co nejvíce bodů návštěvou těch nejdůležitějších událostí, ideálně v chronologickém pořadí. Můžete se tak účastnit přistání na Měsíci, setkat se se sufražetkami, Martinem Lutherem Kingem nebo Johankou z Arku, být při tesání Rosettské desky nebo ulovit mamuta. 

Autorem Výprav do minulosti je Charlie Bink, který pro původního vydavatele, Underdog Games, vytvořil i hry Trekking the World nebo Trekking the National Parks. Ani jedna z nich česky dosud nevyšla, pokud ale ovládáte trochu angličtinu, Trekking the World si můžete vyzkoušet na platformě BoardGameArena.com. Ilustrátorem Výprav do minulosti je Eric Hibbeler, který stojí i za hrou Sky Team, jíž se také brzy od vydavatelství Blackfire dočkáme, a který spolupracoval i na nové verzi klasiky z 60. let Acquire nebo My Father’s Work.

Výpravy do minulosti jsou jednou z her, které získaly v roce 2023 ocenění Mensa Select. A musím říct, že minimálně pro mě je toto ocenění zárukou hry, která mě bude hodně bavit. Na Výpravy do minulosti si musíme počkat do druhé čtvrtiny příštího roku, ale určitě bude toto čekání stát za to.

Zdroj: Blackfire

Zdroj: Underdog Games

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.