Revenant Hill – čičííííííííííííííí

Vývoj hry Revenant Hill byl zrušen

9. 11. 2023
Zdroj náhledu: The Glory Society

Pokud vás bavil život v malém městečku Possum Springs v oceňovaném titulu Night in the Woods, určitě jste byli plní nadšení při květnovém PlayStation Showcase, že se chystá nový projekt z dílny nezávislého studia The Glory Society. Revenant Hill nemělo sice být oficiální pokračování, ale svou náplní včetně atmosféry, tématu, výtvarného stylu a sociálního přesahu hra jasně poukazovala na podobnosti s Night in the Woods. Nyní už je to ovšem jedno. Vývoj Revenant Hill byl zrušen kvůli zdravotním problémům v týmu vývojářů. Sdělení na platformě X nutně neznamená konec The Glory Society, ale je to konec pro Revenant Hill.

Dva členové museli řady studia opustit kvůli vážným zdravotním komplikacím, čímž se výrazně oslabila produktivita malého nezávislého týmu. Ten se proto rozhodl, že pozastaví činnost, ale pro chystaný projekt Revenant Hill je to konečná. Kdo ví, třeba se někdy dočkáme jeho obnovení, pokud se vývojářům podaří tuto nepříjemnou krizi úspěšně přečkat. Tak či onak mějme na paměti, že každý máme zdraví pouze jedno a musíme o něj pečovat, i kdyby to znamenalo za sebou nechat nedokončenou práci. K opatrnosti ostatně nabádá i prohlášení studia, které si můžete přečíst níže. 

„Výroba her trvá dlouho a obvykle vyžaduje spolupráci dobrého týmu. Měli jsme štěstí, že jsme jeden takový dobrý tým měli. Bohužel nedávné vážné zdravotní problémy si vyžádaly odchod dvou klíčových členů od projektu na neurčito. Jsme malý tým a každý z nás zastává více rolí najednou. Jedná se o ztrátu několika těžko nahraditelných sil v prostředí, kde jsou všechny ruce potřebné. Vzhledem k realitě harmonogramů, rozpočtů a náročnému úkolu přepracovat celý projekt v rámci těchto parametrů se tým jednotně rozhodl pozastavit činnost. Pro všechny záměry a účely to znamená konec vývoje Revenant Hill.

Jsme družstvo a rozhodujeme se jako skupina. Pro nás to byla jasná cesta pro blaho týmu, které je upřímně řečeno důležitější než hry. V budoucnu, až se usadí prach, si možná popovídáme o tom, co jsme společně vytvořili a co jsme se naučili. Do té doby chceme poděkovat všem, kteří s námi spolupracovali, podporovali nás a věřili nám.

Někdy se stanou věci, které nemůžete ovlivnit a které změní dostupné možnosti, a vy se s tím prostě musíte společně smířit. The Glory Society byl projekt sám o sobě a my jsme hrdí na to, že jsme se na něm mohli podílet. Děkujeme, že vám záleží na tom, co jsme udělali. Pečujte o sebe navzájem a podpořte pracovníky, kteří odvádějí práci při tvorbě her, které máte rádi. Uvidíme se.“

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.