Warhammer 40,000: Space Marine 2 - cover

Na Warhammer 40,000: Space Marine 2 budeme čekat téměř rok

10. 12. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Velmi slibně vypadající third-person akce Warhammer 40,000: Space Marine 2, pokračování oblíbené hry z roku 2011, jsme se podle původních příslibů měli dočkat již v závěru tohoto roku, avšak koncem listopadu přišla studená sprcha: Vydavatel Focus Entertainment přišel s klasickým oznámením o zpoždění, které se odvolává na nutnost vyladit všechny detaily, nicméně hru odsunul kupodivu až na druhou polovinu roku 2024. Při vyhlašování letošních The Game Awards bylo nové datum vydání upřesněno spolu s vydáním nového traileru: Na další dobrodružství supermariňáka Tita si musíme počkat až do 9. září 2024.

Zatímco na vývoji původního Space Marine, jenž je dosud jednou z nejoceňovanějších videoher z univerza Warhammer 40,000, pracovali vývojáři z Relic Entertainment, pokračování si vzalo na starosti studio Saber Interactive. To má sice ústředí v Americe, ale z velké části se opírá o ruské vývojáře, kteří byli kvůli válce na Ukrajině relokováni do Arménie.

Stejně jako první díl kombinuje Space Marine 2 third-person střílečku s hack and slash souboji. Primárními nepřáteli tentokrát nebudou Orkové, nýbrž početné zástupy Tyranidů. Novinkou bude i možnost kooperativního multiplayeru při průchodu příběhovou kampaní.

Warhammer 40,000: Space Marine 2 bude vydán na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X|S.

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.