God of War Ragnarock – Valhalla

Byl oznámen God of War: Ragnarok – Valhalla

8. 12. 2023
Zdroj náhledu: blog.playstation.com

God of War, herní série od Santa Monica Studio, se stala předmětem rozporuplných názorů fanoušků. Mnozí z vás si jistě všimli negativních reakcí, které se objevily kolem vydání her God of War (2018) a GoW: Ragnarok. Tyto odezvy se zaměřovaly na změny v hratelnosti a charakteru hlavní postavy Krata. Někteří hráči třeba vyjadřovali nespokojenost s tím, že Kratos nemůže libovolně skákat, což mu brání v provádění vzdušných kombinací, jež by se například při souboji s Valkýrami hodily. Tyto stížnosti však neovlivnily celkové pozitivní přijetí obou her.

Po událostech God of War: Ragnarok bylo jasné, že se dočkáme pokračování této úspěšné série. Různé úniky a spekulace již naznačovaly příchod další hry. První větší informace se objevila v srpnu letošního roku, kdy se zveřejnil inzerát od vývojářského studia Santa Monica, ve kterém hledali designéry bojových titulů s předchozími znalostmi bojového systému, mechanik a nepřátel z předešlých dílů. Další indicií byla zpráva od známého leakera s přezdívkou ViewerAnon, ten potvrdil, že společnost Santa Monica určitě pracuje na něčem spojeném s tímto univerzem. Nicméně samotný leaker nebyl zcela jistý, zda se jedná o samostatnou plnohodnotnou hru, nebo pouze o rozšíření formou DLC. Spekulace o možném rozšíření se objevily již v srpnu tohoto roku během živého vysílání uživatele The_SnitchWTF na platformě Twitch.

Během slavnostního galavečera The Game Awards 2023 byla překvapivě odhalena nová informace ohledně God of War: Ragnarok. Bylo oznámeno, že tato populární gamesa obdrží rozšíření s názvem Valhalla, které bude zcela zdarma, a zahrát si ho budete moci na PlayStationu už 12. prosince. Před samotným galavečerem The Game Awards 2023 již fanoušci tušili, že God of War: Ragnarok se na události nějakým způsobem objeví, jelikož bylo potvrzeno, že dabér Krata, Christopher Judge, se bude na akci podílet. Nicméně nebylo známo, jakou formou se jeho účast promítne do děje série. Dle dostupných informací je rozšíření Valhalla epilogem, který následuje Krata na jeho hluboce osobní cestě. God of War: Ragnarok – Valhalla přináší přepracovaný bojový systém, jejž nám studio představilo v Ragnaroku, a kombinuje ho s novými, experimentálními prvky inspirovanými žánrem roguelite.

I když mám radost, že se dočkáme dalšího dobrodružství, doufal jsem, že vývojářské studio Santa Monica nám přinese pohled na to, jak Kratos poznal svou milovanou Fayeu, a odhalí jejich počátky. Mohli by se dokonce ponořit ještě hlouběji a vykreslit nám jeho náročnou cestu, kterou musel absolvovat, aby se k ní vůbec dostal. Nicméně jsem zvědavý, jaké překvapení nám rozšíření Valhalla přinese, a zároveň vyvstává otázka, o co se vlastně bude jednat. Valhalla je přece pověstným rájem pro padlé válečníky, kteří jsou vybráni a přijati do tohoto božského sídla.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.