Balde – úvodka

Blade získá vlastní hru

8. 12. 2023
Zdroj náhledu: Marvel Entertainment

Většina z nás pravděpodobně zná postavu polokrevného upíra jménem Blade, kterého ztvárnil americký herec Wesley Snipes ve stejnojmenné filmové trilogii. Tato ikonická postava se poprvé objevila v komiksu The Tomb of Dracula v červenci 1973. Ačkoliv Blade získal popularitu a objevil se v různých adaptacích, dosud nebyl převeden do kvalitního herního zpracování. To se však brzy změní. Někteří by mohli namítnout, že titul Blade II, který vyšel v roce 2002 pro PlayStation, nebyl zcela neúspěšný. S tímto názorem do jisté míry souhlasím, avšak z nějakého důvodu to prostě nebylo ono. Lze také uvést, že se Blade objevil ve hře Marvel's Midnight Suns, kde byl hratelnou postavou. Nicméně, stejně jako Spawn, Ghost Rider či Punisher si postava Erica Brookse zaslouží mnohem lepší herní adaptaci.

Během slavnostního galavečera The Game Awards 2023 byla odhalena zajímavá informace. Arkane Studio, známé díky úspěšným hrám Dishonored a Deathloop, pracuje na vývoji titulu s názvem Blade. Před samotným udílením cen kolovaly po internetu spekulace a úniky o tom, co se na události představí. Mezi těmito domněnkami byla i zpráva o představení nové hry od Arkane Studios, což se do jisté míry potvrdilo. Mnoho lidí nicméně očekávalo, že se bude jednat o Dishonored 3, neboť existence projektu byla již několikrát potvrzena.

Dostupné informace naznačují, že se jedná o singleplayerovou hru z pohledu třetí osoby, což je velmi překvapující. Všechny předchozí projekty od studia byly z pohledu první osoby, a proto bude zajímavé sledovat, jak se tvůrci s touto změnou popasují. Hra bude mít originální příběh a bude se odehrávat v Paříži sužované upíry. Zatím není potvrzeno, zda bude gamesa exkluzivní pro Xbox, nebo se objeví jako součást Game Pass od prvního dne jejího uvedení. Nicméně, vzhledem k tomu, že titul vytváří Arkane a vydává Bethesda, je velmi pravděpodobné, že se tak stane. Pokud jde o kvalitu studia, věřím, že Blade se bude vyvíjet dobře. Arkane Studios má za sebou řadu kvalitních příběhových záležitostí a problémy, které se objevily u jejich nedávno vydaného Redfallu, byly ojedinělé. Chápu ovšem, že někteří lidé mohou ztratit důvěru a mít obavy ohledně toho, jak se charismatický upír v nové hře osvědčí.

Bohužel zatím nemáme žádné bližší informace o plánovaném vydání nové hry Blade, což pravděpodobně naznačuje, že se titul nachází ve stádiu raného vývoje. Do té doby budeme muset vyčkat na Marvel Studios, které v současné době připravuje nový film Blade jako součást Marvel Cinematic Universe. V hlavní roli Erica Brookse se objeví Mahershala Ali a premiéra je plánována na 7. listopadu 2025.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.