Warlord Britannia muzeum1

Warlord Britannia – aktualizace plná změn

5. 7. 2022
 

Nedávno jste si mohli v naší recenzi přečíst o hře Warlord Britannia. Za titulem, který vás zavede do roku 43 A. D., stojí jednočlenné vývojářské studio Darkmatter Games. Jste římský senátor, který je jmenován císařem Claudiem do funkce legáta a zároveň velitele nově vzniklé Legie XIII Gemina. Vaším úkolem je dobýt jeden z ostrovů v kanále La Manche. Tuto zemi nikdy neprozkoumala žádná z předchozích římských sil ani Caesarova minulá výprava do Británie.

Hra se těší nejen velké oblibě na platformě Steam, kde má hodnocení 89 %, ale je úspěšná také napříč komunitou. Vývojář si bere k srdci připomínky a požadavky komunity, která upozorňuje na fakt, že titul je líbivý a hravý, ale je v něm poměrně málo obsahu. Na to jsme v recenzi poukazovali také. Nyní je venku nová aktualizace, která přináší řadu oprav a nové prvky do hry.

 „Císař je s vaším pokrokem spokojen. Vyjádřil však velké obavy o bezpečnost vašich pochodových táborů. Nájezdy a konvoje jsou neustálým neduhem. Bylo ztraceno příliš mnoho římských životů.Abych posílil vaši obranyschopnost, byl jsem pověřen urychlením dodávky řady staveb, které byly původně plánovány až na mnohem pozdější dobu. Kromě toho vaše stacionární stráže nyní budou držet své pozice a vrhat pilum na přicházející nepřátele.“ – Darkmatter Games

Nejdůležitější prvky aktualizace jsme si pro vás dovolili sepsat níže:

  • Do hry byly přidány brány, které můžete ovládat stisknutím klávesy E. Brány byly také rozšířeny na dvě možné varianty, tedy spíše na menší vchod a pak na velkou bránu. Funguje to obdobně jako u obranných zdí.
  • Nyní můžete vylepšovat zbroj vašich legionářů, aniž byste museli otevírat personální okno u každého z nich. Stačí jednoduše kliknout pravým tlačítkem na legionáře a mít dostatek zlaťáků.
  • Byl přidán převodník zlata na stříbro, a to s poměrem 1 : 75.
  • Do deníku byly přidány zprávy od zvědů. Nyní v deníku najdete i zprávy o plánovaných konvojích nepřátel a také o jaké konvoje se jedná.
  • Opraven počet důstojníků formace tak, aby zahrnoval i velitelský personál.
  • Opravou prošlo také shlukování stráží kolem hlídkových bodů, když jsou poblíž nepřátelé.
  • Vzpurnost podrobených vesnic a místní nepokoje budou po zdolání nepřátelského nájezdu na váš tábor mírně sníženy.
  • Verbování je nyní povoleno pouze v případě, že se nacházíte v táboře.

Hru můžete sledovat zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.