Z Blizzardu odešel vedoucí vývoje WoW Classic, protože nechce kritizovat podřízené

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Studio Blizzard opustil ředitel vývoje World of Warcraft Classic Brian Birmingham, jenž otevřeně poukázal na to, že vedení společnosti požaduje, aby manažeři hodnotili negativně své zaměstnance. Údajně totiž mají být nuceni dávat nízká hodnocení, čímž splní kvóty nastavené firmou. Tzv. stack rating ve firmě funguje od roku 2021 a princip hodnocení stojí na Gaussově křivce
Manažeři tak kladně či záporně určují procenta svých podřízených. Jenomže aby systém fungoval, zhruba pět procent vývojářů musí být hodnoceno negativně. To pak samozřejmě vedlo k menším výplatám a zpomalenému kariérnímu růstu. Birmingham podle svých slov proti tomu sám vystupoval už nějakou dobu a prý i většina jeho kolegů. Kupříkladu prý dávali nižší hodnocení sobě než svým podřízeným, ale to u zbytku managementu zase neprošlo.
Jeho názory si můžete přečíst na jeho twitterovém účtu, kde kromě toho, že opustil Blizzard, vysvětluje i toxickou politiku firmy. Tato opatření mají zvednout soutěživost ve firmě a dovést zaměstnance k co nejlepším výkonům. Blizzard údajně i Birminghama žádal, aby informace nezveřejňoval. Na twitterovém účtu se ale můžete dočíst vše. Uvidíme, jestli se to bývalému vedoucímu vývoje vyplatí, když nyní většina firem naopak propouští.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn