Blizzard Entertainment náhled

Z Blizzardu odešel vedoucí vývoje WoW Classic, protože nechce kritizovat podřízené

26. 1. 2023
 

Studio Blizzard opustil ředitel vývoje World of Warcraft Classic Brian Birmingham, jenž otevřeně poukázal na to, že vedení společnosti požaduje, aby manažeři hodnotili negativně své zaměstnance. Údajně totiž mají být nuceni dávat nízká hodnocení, čímž splní kvóty nastavené firmou. Tzv. stack rating ve firmě funguje od roku 2021 a princip hodnocení stojí na Gaussově křivce.

Manažeři tak kladně či záporně určují procenta svých podřízených. Jenomže aby systém fungoval, zhruba pět procent vývojářů musí být hodnoceno negativně. To pak samozřejmě vedlo k menším výplatám a zpomalenému kariérnímu růstu. Birmingham podle svých slov proti tomu sám vystupoval už nějakou dobu a prý i většina jeho kolegů. Kupříkladu prý dávali nižší hodnocení sobě než svým podřízeným, ale to u zbytku managementu zase neprošlo. Jeho názory si můžete přečíst na jeho twitterovém účtu, kde kromě toho, že opustil Blizzard, vysvětluje i toxickou politiku firmy. Tato opatření mají zvednout soutěživost ve firmě a dovést zaměstnance k co nejlepším výkonům. Blizzard údajně i Birminghama žádal, aby informace nezveřejňoval. Na twitterovém účtu se ale můžete dočíst vše. Uvidíme, jestli se to bývalému vedoucímu vývoje vyplatí, když nyní většina firem naopak propouští.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.