One Last Breath – tlačenice

Zachraňte přírodu ve hře One Last Breath

13. 3. 2024
Zdroj náhledu: Moonatic Studios

Lidská rasa svou chamtivostí, lhostejností a rozmařilým způsobem života zahubila sama sebe. Svou existenci z povrchu země však nevymazala úplně. Opuštěné továrny, kdysi teplé domovy a jakékoliv další připomínky lidského bytí zarůstají zelení, která se snaží zamaskovat jakékoliv stopy po tomto selhání. Její ozvěny jsou však stále slyšet a hromady odpadků jen tak nezmizí. Připomíná vám tento postapokalyptický scénář poměrně nedávno recenzovaný titul After Us? Tvůrci z nezávislého týmu Moonatic Studios se vydávají podobnou cestou a přináší temné dobrodružství s ekologickým poselstvím. One Last Breath vás nejen vystaví děsům zplozených z myslí vývojářů, ale také vás donutí čelit kruté realitě, před níž mnohokrát slepě zavíráme oči.

Tam, kde lidstvo už dávno neexistuje, se bohyně země Gaia vydává na cestu chránit to, co se z rozpadajícího světa ještě dochovalo. Aby pomohla bezbranné divoké zvěři, musí čelit nebezpečným mutantům. Příběh o zoufalství, ale také naději. Příběh o tom, jak náš svět může být nemilosrdný a okouzlující zároveň. Gaia i přes svůj drobný vzrůst není zcela bezbrannou figurkou v hracím poli. Dokáže ovládat přírodu a vytvořit si cestu tam, kde se to zdá být nemožné. Její cestu ovšem zkříží i pozůstatky lidských obydlí, v nichž se pro ni najde překážek více než dost. Díky propracovanému zvukovému designu si o husí kůži nebudete muset říkat dvakrát.

Schopnosti ovládat okolní přírodu Gaie pomohou při řešení mnoha environmentálních rébusů založených na životním prostředí. Úkolem hráče bude jednak zjistit, co přesně se s lidstvem stalo, a jednak obnovit rozpadající se ekosystém, dokud je ještě čas. One Last Breath si klade za cíl poukázat na to, že bychom se o planetu měli lépe starat. Kdy se však hry dočkáme, je stále ve hvězdách. Prozatím víme pouze o digitálním i fyzickém prodeji. Titul vyjde na PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5 a Nintendo Switch. Fyzické kopie budou k dostání pro dvě poslední zmíněné konzole. Vzhledem k tomuto oznámení lze předpokládat, že One Last Breath vyjde každou chvílí.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.