Nvidia - Cover GT 1010

Základní zobrazovadlo: Nvidia potvrdila GT 1010

18. 1. 2021
Zdroj náhledu: Nvidia

Řada grafických karet GT od Nvidie patří do segmentu základních akcelerátorů 2D/3D grafiky, které se hodí například pro procesory bez integrované grafické karty, nebo k rozšíření počtu výstupů. Informaci, že se ovladače pro GT 1010 nacházejí na webu Nvidie, objevil jako první youtuber Dapz a následně její existenci potvrdil s představitelem společnosti. Následně web Techpowerup přinesl její technické specifikace.

GT 1010 bude stejně jako starší GT 1030 založena na grafickém čipu G108, oproti své výkonnější sestře však bude mít cca. třetinu CUDA jader deaktivovaných (256 CUDA jader oproti 384 CUDA jader). Plocha čipu bude pouze 74 mm² a bude mít 1,800 milionu tranzistorů transistorů. Karta bude dále disponovat 2GB GDDR5 paměti, které se připojí budou připojeny přes 64bitovou sběrnici. Nebude vyžadovat externí napájení a její odběr se sníží na pouhých 30W.

Cena karty zatím není známa, podle zahraničních zdrojů by se ale mohla blížit hodnotě ceny GT 710, kterou GT 1010 nahrazuje.

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.