Zaklínač 3 - Geralt

Zaklínačská povídka Menší zlo bude mít komiksové zpracování

15. 6. 2023
 

Po Zrnku pravdy bude Menší zlo už druhou povídkou, která se dočká komiksového zpracování. Stejně jako v předchozím případě jej vydá Dark Horse Comics. To má ostatně pod sebou všechny zaklínačské komiksy, včetně nyní už skončeného Ballad of the Two Wolves, kterého se snad brzy dočkáme i v českém překladu. Pravděpodobně jej jako všechny předchozí vydá nakladatelství Crew, a ačkoliv o tom zatím žádné informace nikde nejsou, vzhledem k tomu, že vydali všechny předchozí díly, se nebojím, že by nevyšly další.

Menší zlo napsal Andrzej Sapkowski a do komiksové podoby scénář upravil Jacek Rembis. Uměleckými tvůrci jsou Adam Gorham a Jordie Bellaire. Povídka Menší zlo vypráví o setkání Geralta s čarodějem Stregoborem, který po něm chce zabít Renfri narozenou pod kletbou černého slunce. V této povídce také padne jeden z nejlegendárnějších dialogů: „Zlo je zlo, Stregobore… Menší, větší, střední, všechno jedno, proporce jsou relativní, hranice nejasné. Nejsem zbožný poustevník, nečinil jsem v životě jen dobro. Mám-li však volit mezi dvěma zly, nevolím raději vůbec…“ Tak uvidíme, jaké povídky získají komiks jako další, máte nějaké přání?

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.