NIKE NFT tenisky – úvodka

Zaplatili byste tisíce dolarů za virtuální NIKE NFT tenisky?

28. 4. 2022
Zdroj náhledu: Nike

Dobře, dobře, dokážu ještě pochopit to, že se tenisky navržené podle nějaké hry mohou prodávat za poněkud přemrštěné částky, protože svým způsobem jde o sběratelský kousek. Napsala jsem už několik článků na téma „herní tenisky“, ale nikdy by mě nenapadlo, že se budu ptát na otázku, zdali byste zaplatili tisíce dolarů za něco, co ani nemůžete v reálném životě nosit… dámy a pánové, na svět přišla řada NFT tenisek od společnosti Nike. Tato kolekce se celým názvem jmenuje RFTKT X Nike Dunk Genesis, pracovní název je však Nike CryptoKicks, a „speciální“ je v tom, že si své vysněné tenisky můžete přizpůsobit dle vašeho stylu.

Nyní přichází to velké ALE. Než se pustíte do díla, musíte si nejprve pořídit základní model, na který posléze lze aplikovat různé efekty a vzory v podobě jakýchsi lahviček, jako jsou například blikající světla, neonové přechody aj. Tyto efekty pocházejí z dílen různých návrhářů, a tak je jejich pořizovací cena tím, co činí Nike CryptoKicks tak předraženými. Některé méně běžné vzory stojí i přes 40 000 dolarů. Zatím je nabídka omezena na kolekci EVO X s osmi různými skiny. Můžeme však předpokládat, že se řada nových vzorů bude do budoucna daleko více rozšiřovat. Ve videu je také řečeno, že skiny budou mít různá stádia, jako když se vyvíjejí Pokémoni. O tomto konceptu se zatím neví nic bližšího. Je jasné, že s přidáním tohoto systému se ceny vyšplhají do dalších enormních výšin.

Už jen samotný základní model virtuální obuvi cenově začíná na 6 000 dolarech, najdete ovšem i kousky přes 10 000 dolarů… to stále není vše. Některé se dokonce prodávají za více než 100 000 dolarů a najde se i pár takových, jejichž výkupní částka dosáhla na půl milionu. Prodeje ještě navíc probíhají pomocí aukce, takže částky mohou daleko více vzrůstat.

Směšné na tom všem je, že i když se stanete hrdými majiteli nějakého takového kousku, tenisky si stále v reálném životě nemůžete nazout. Nike ovšem umožnil použití filtru Snapchat AR, abyste viděli, jak by vypadaly, kdyby jste je měli skutečně nazuté. Děkujeme, Nike, nyní se cítíme skutečně o mnoho lépe.

Tagy:

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.