Horizon Zero Dawn – watcher Guerrilla Games

Zřejmě se chystá MMORPG ze světa Horizonu

9. 11. 2022
Zdroj náhledu: Guerrilla Games

Bájné legendy tvrdí, že jednoho dne Slunce vyhasne a s jeho skonem vymře veškerý život… a jen tak mimochodem se taktéž tvrdí, že se chystá MMORPG zasazené do světa populární série Horizon. Sony se údajně mělo dohodnout s jihokorejským studiem NCSoft, které má na svém kontě již bohaté zkušenosti s vývojem masivně multiplayerových titulů. Z jeho tvorby můžete například znát Aion, Lineage, Guild Wars a mnohé další.

Tyto spekulace započal jihokorejský web MTN, který údajně komunikuje se zdrojem pocházejícím přímo z NCSoft. Ten tvrdí, že Sony uzavřelo partnerství s těmito vývojáři již 8. listopadu. Práce na MMORPG ze světa Horizonu ještě však ani nezačaly. Studio v nynější době nabírá nové zaměstnance a společnost Sony tuto informaci nepotvrdila, na druhou stranu ani nevyvrátila. Na oficiální vyjádření si můžeme počkat měsíce, klidně i roky. Chystaná hra je prozatím pojmenovaná jako „Projekt H“, přičemž H odkazuje právě na Horizon, a momentálně je příliš brzy na to, odhadovat její zasazení. Hráči by však mohli stát proti hordě naštvaných strojů, mohli by obsazovat základny nepřátelského týmu nebo by se chystaný titul mohl zaměřit na vyplnění prvků příběhu, které byly v Horizon Zero Dawn a Horizon Forbidden West pouze nastíněny. Jistotu máme pouze v tom, že Horizon Zero Dawn dočká seriálové adaptace a PlayStation VR2 hry Horizon Call of the Mountain.

Tyto informace nejsou zase až tak překvapující a dá se s velkou pravděpodobností předpokládat, že se nejedná o planý poplach. Sony už dříve avizovalo, že by do roku 2026 chtělo na trh přijít s více než deseti live service projekty po vzoru již oznámené hry The Last of Us Factions. Zdá se, že pomyslný seznam se začíná postupně naplňovat.

Zdroj: MTN, gamerant.com

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.