PlayStation VR2 se začne prodávat koncem února, bude dražší než samotná konzole

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: PlayStation

Společnost Sony konečně oznámila, kdy na pulty obchodů dorazí napjatě očekávaný systém pro virtuální realitu PS VR2. Stane se tak 22. února příštího roku. Cena pro evropský trh je stanovena na 599,99 eur, což je v přepočtu necelých 15 tisíc korun. Je však nanejvýš pravděpodobné, že reálná cena v tuzemské měně bude alespoň o tisícovku vyšší.

Potvrdily se tak mnohé predikce, že nový headset bude dražší než samotná konzole PlayStation 5. Její cena je po nedávném zdražení 549,99 eur (v české maloobchodní síti 14 490 korun). Zájemce o virtuální realitu by to však nemělo odrazovat, neboť nový headset se zároveň může chlubit působivými technickými parametry, včetně OLED displeje s rozlišením 2000 x 2040 bodů na každé oko.
PS VR2 bude od samého počátku dostupné také v bundlu se hrou Horizon Call of the Mountain a zakoupit půjde i nabíjecí stanice na ovladače.
V současné situaci, kdy společnost Meta zjevně nevnímá své populární a technicky vyspělé headsety Quest 2 a Quest Pro jako primárně herní zařízení a za skřípání zubů investorů místo toho pracuje na projektu metaverza, má PS VR2 šanci podnítit vznik mnoha nových zajímavých titulů pro virtuální realitu.
Sony ostatně slibuje, že spolu s novým headsetem se do prodeje rovnou dostane více jak 20 nových VR her, byť mezi nimi budou i tituly, které dříve vyšly pro jiné platformy.
PlayStation VR2 také bude možné již od 15. listopadu předobjednat u lokálních distributorů.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn