Aeterna Noctis intro

Aeterna Noctis vyjde již tento rok

8. 9. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Očekávaná hra Aeterna Noctis se zaměřuje na Krále temnoty a jeho nekonečné tažení proti Královně světla o trůn Aeterny. Král i královna totiž byli prokleti nesmrtelností a odsouzeni k vzájemnému boji až do konce dnů, což zní vskutku zajímavě. Nicméně je zde již i trochu paradoxu.

Hra spadá do subžánru metroidvania, který vznikl složením z názvů herních sérií Metroid a Castlevania. Hry žánru metroidvania používají herní design a mechanismy, které jsou podobné hrám z těchto dvou sérií.

Staňte se králem temnoty ve hře Aeterna Noctis

Hráči budou moci projít 16 úrovní, přičemž každá bude "plná nebezpečí" a každá zóna bude jiná než ostatní. Tedy podle sdělení vývojářů. Nicméně podle traileru to patrně zas tak úplně pravda nebude. Nicméně se díky grafice a různým zónám jedná o zajímavý počin.

Ve hře je také více než 100 nepřátel s 20 bossy a desítky hádanek, nad kterými si hráči mohou lámat hlavu. Herní svět Aeterny budete moci prozkoumávat i nelineárním způsobem. S přibývajícími zkušenostmi a novými dovednostmi budete vybízeni k odlišnému přístupu k situacím a výzvám, takže se nebojte experimentovat.

Zdroj: igdb.com

Hra Aeterna Noctis vyjde 15. prosince na konzolích PlayStation a Xbox poslední a současné generace, na Nintendu Switch, Steamu a Epic Games Store.

Hru můžete sledovat zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.